תהליך זיהוי לקוח

על פי החלטת משרד האוצר, ובהתאם להיתר מפעל הפיס לעריכת הגרלות, בכל רכישת כרטיס הגרלה אשר ניתן לזכות בו בסכום העולה על 15,000 ₪ (החל מה-1/1/2020, למעט חישגד. עד תאריך ה-31/12/2019 עומד הסכום על 20,000 ₪), על הלקוח להקיש את 4 הספרות האחרונות של תעודת הזהות (כולל ספרת הביקורת), של הדרכון או תעודת המסע שלו (במקרה של תושב חוץ).

איך זה מתבצע?

בתמונה: מסופון

בנקודת המכירה מוצב מסופון

בעת משלוח כרטיס ההשתתפות להגרלות הנ"ל, לאחר שסומנו המספרים בכרטיס, יש להקיש על גבי המסופון את 4 הספרות האחרונות של תעודת הזיהוי (כולל ספרת הביקורת).

לדוגמא לקוח בעל תעודת זהות מספר:
בתמונה: דוגמא למבנה תעודת זהות
יקיש "7654" ולאחר מכן "אישור"

במידה והנכם רוצים לרכוש כרטיס נוסף, עליכם להקיש על מסך המסופון "טופס נוסף". על גבי המסופון יופיעו 4 הספרות האחרונות שהקשתם ולאחר שתוודאו שאלו הן הספרות המתאימות – הקישו "אישור".

בזמן הרכישה עומדות לרשותכם 45 שניות להקלדת הספרות. במידה ויעבור הזמן ולא הספקתם להקליד את הספרות, כרטיס השתתפות לא יופק, הטופס לא יישלח ואתם לא תחויבו.

כמובן שבמקרה זה, ובכל נקודת זמן, ניתן להתחיל בתהליך מחדש. למניעת תקלות ועיכובים אנא הגיעו לנקודות המכירה עם פרטי תעודת הזהות שלכם.

חשוב לדעת!

לא ניתן לרכוש כרטיס השתתפות, להגרלות בהן הסכום הזכייה האפשרי הינו מעל לתקרת הפטור ממס הנהוגה באותה עת, מבלי להקליד 4 הספרות המצויינות לעיל.

שימו לב – האחריות על הקלדה נכונה של הספרות חלה על המשתתף בלבד. אנא וודאו כי הקלדתם נכון את הספרות.

שאלות ותשובות

טעיתם בהקלדת הספרות?

בקשו מהזכיין לבטל את כרטיס ההשתתפות שרכשתם, והוא יפיק כרטיס השתתפות חדש עבורכם.

כיצד אנו מגנים על פרטיותכם?

על גבי כרטיס ההשתתפות יופיעו הספרות שהקלדתם מתוך תעודת הזהות שלכם בצורה מקודדת (ספרות שונות מספרות תעודת הזהות), זאת על מנת לשמור על פרטיותכם (המספר המקודד, בין 8 ספרות, יופיע מעל המילים "כרטיס השתתפות").

חשוב לציין כי מספר הזיהוי (המקורי) אשר הוקלד על ידי המשתתף ו/או הקוד המוצפן לא נשמרים על ידי מפעל הפיס בשום מאגר מידע זמני או קבוע.

מפעל הפיס לא יעשה שום שימוש, פנימי או חיצוני, במספר הזיהוי שהוקלד או בקוד המוצפן המופיעים בכרטיס ההשתתפות אלא לצורך אימות זהותו של משתתף המחזיק בכרטיס זוכה. בדיקה זו תעשה אך ורק בעת גביית פרס המחייב תשלום מס.

איבדתי את כרטיס ההשתתפות האם אני יכול לוודא אם זכיתי?/לדרוש זכייה?

לא ניתן לקבל זכייה ללא הצגת כרטיס השתתפות תקין.

זכיתי בפרס מעל תקרת המס, מה עליי לעשות?

ראשית מזל טוב. במידה וזכיתם בפרס שהינו מעל גובה תקרת הפטור ממס, עליכם להביא את כרטיס ההשתתפות שלכם ותעודה מזהה למפעל הפיס. 

אגף הבקרה במפעל הפיס ייבצע בדיקת התאמה של הקוד המוצפן לפרטי תעודת הזהות שלכם. במידה והקוד המוצפן אכן מתאים למספר תעודת הזהות שלכם, תקבלו את הפרס.

זכיתי בפרס מעל תקרת המס וטעיתי בהקלדת הספרות?

בכפוף להנחיות שניתנו למפעל הפיס מאת משרד האוצר, במקרה של אי התאמה בין מספר הזיהוי לקוד המוצפן - לא תשולם זכייה. 

חשוב: למניעת אי נעימות, אנא הקפידו כי הלקוח שרכש את כרטיס ההשתתפות יגיע בעצמו לקבל את הפרס עם תעודת הזהות שלו.

קניתי כרטיס עם שותף, האם שנינו צריכים להקליד את מספרי תעודת הזהות שלנו?

רק לקוח שרכש ואוחז בכרטיס ההשתתפות צריך להקליד את ספרות תעודת הזהות שלו. הפרס יינתן לאותו לקוח בלבד.

בכפוף להנחיות שניתנו למפעל הפיס מאת משרד האוצר, במקרה של אי התאמה בין מספר הזיהוי לקוד המוצפן - לא תשולם זכייה!