מלגות מפעל הפיס להשכלה גבוהה

להיות סטודנט זה לצאת לדרך חדשה, מרגשת ומשמחת, אבל גם מאתגרת. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן מעניקים לכם אלפי מלגות שיעזרו לכם לרכוש השכלה ולהגשים חלומות.

מפעל הפיס היינו שותף מרכזי בקידום החברה והקהילה הישראלית בנושאי חינוך, איכות חיים, בריאות, ספורט, תרבות ואמנות. פעילות זו נעשית בשיתוף עם הרשויות המקומיות. 

מפעל הפיס פועל לקידום ההשכלה הגבוהה בישראל וכן לקידום המעורבות החברתית של סטודנטים בישראל במסגרת "שיתופי פעולה במיזם מלגות הפיס". 

במסגרת מיזם מלגות הפיס בשנת הלימודים תש"פ (2019 -2020) מוענקות כ- 25,000 מלגות לימודים לסטודנטים הלומדים לתואר אקדמי במוסד המוכר ע"י המל"ג או לימודי תעודת הוראה המוכרת ע"י המל"ג או לימודי הנסדאי במוסד המוכר ע"י מה"ט, בסך של 10,000 ₪ לכל מלגה, כאשר מחצית מהסכום (5,000 ₪) מוענקת ע"י הרשות ומחציתו השנייה (5,000 ₪) ע"י מפעל הפיס (matching מלא). 

המלגות מוענקות לסטודנטים המתנדבים במסגרת מיזמים חברתיים וכך נושאים את לפיד "הקבלה והנתינה" המונח ביסוד חזון מפעל הפיס ומעבירים אותו מדור לדור.  במסגרת המיזם הסטודנטים מבצעים תרומה לקהילה בהיקף של 130 שעות לפחות, במהלך שנת הלימודים האקדמית. 

שאלות ותשובות

מהו מיזם מלגות פיס להשכלה גבוהה?

מידי שנה מעניק מפעל הפיס אלפי מלגות לסטודנטים בשיתוף עם רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה מתוך האמונה כי בעזרת חינוך והשכלה גבוהה ניתן לצמצם פערים בחברה ולסייע לצעירים מוכשרים להצליח ולהגיע להישגים.
המלגות מוענקות לסטודנטים, תלמידי מוסדות אקדמיים המוכרים ע"י המל"ג, כנגד שעות תרומה לקהילה.

למי פונים לצורך פרטים על בקשת מלגה?

החל משנת 2016 מפעל הפיס מעניק מלגות בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות/מרכז צעירים. הרישום מתבצע ישירות מול הרשות המקומית.

מהם תנאי קבלת המלגה?

במסגרת מיזם שיתופי הפעולה עם הרשויות המקומיות , יוענקו המלגות אך ורק לסטודנטים המקיימים את כל התנאים הבאים:
* הסטודנטים הינם אזרחי ישראל.
* במהלך שנת הלימודים האקדמאית הסטודנטים לומדים במוסד המוכר ע"י המל"ג, לתואר אקדמי (ראשון או שני) המוכר ע"י המל"ג או לימודי תעודת הוראה המוכרת ע"י המל"ג או הנדסאים מוכרי מה"ט. רשימת המוסדות הקובעת לעניין זה הינה הרשימה המפורסמת באתר המועצה להשכלה גבוהה.
* במסגרת המיזם הסטודנטים יבצעו פעולות התנדבות חברתית, במינימום 130 שעות לשנה.

האם המלגות המוענקות הן שנתיות או תלת שנתיות?

המלגה מוענקת בעבור שנת לימודים אחת בסך של 10,000 ₪ לכל מלגה, כאשר מחצית מהסכום (5,000 ₪) מוענק ע"י הרשות ומחציתו השנייה (5,000 ₪) ע"י מפעל הפיס (matching מלא).

מתי יפורסמו פרטים על הגשת המלגה לשנה הבאה?

קול קורא לרשויות מתפרסם בדר"כ במהלך הרבעון הראשון של שנה קלאנדרית.
מועדי הרישום בכל רשות מקומית נקבעים על ידי הרשות עצמה. כל רשות מקומית מפרסמת ומנהלת ישירות את נושא הרישום ולא מפעל הפיס.

הטיפול באוכלוסיות השונות במלגות תלת שנתיות

חיילים משוחררים, לוחמים ותומכי לחימה וסטודנטים מסיימי 24 חודשי שירות לאומי ושירות אזרחי
היחידה להכוונת החייל המשוחרר במשרד הביטחון מטפלת בפניות 

לשאלות ולבירורים


סטודנטים מהאוכלוסייה הכללית וסטודנטים מהאוכלוסייה הערבית
חברת מרמנת מטפלת בפניות.

לשאלות ולבירורים:
טלפון: 073-2955881
דוא"ל: pais@marmanet.co.il 

מלגות הפיס
23 בפברואר 2020

כ-15 אלף הצבעות לפרס יחידות הצעירים המצטיינות ברשויות המקומית על מעורבות חברתית יוצאת דופן בשנת 2019

לרגל ועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2020 הוכרזו הזוכים במיזם המשותף של המרכז לשלטון מקומי, מפעל הפיס ומרכז המועצות האזוריות וזכו בפרס יחידות הצעירים המצטיינות לשנת 2019
19 בינואר 2020

תכנית הפיס לפיתוח מנהיגות ויזמות חברתית

נפתחה ההרשמה לתכנית המנהיגות והיזמות החברתית של מפעל הפיס ששיאה – סמינר העשרה של חמישה ימים בלונדון. מתוך כלל המועמדים ייבחרו 20 המלגאים המצטיינים ביותר בתחום
19 בינואר 2020

לראשונה - מפעל הפיס יעניק מלגות לימודים גם לתלמידי בתי ספר גבוהים למוסיקה ולאמנויות

הסטודנטים יוכלו לקבל מלגת לימודים משותפת של 10,000 ₪ ולזכות לתמיכה משמעותית מהרשויות המקומיות וממפעל הפיס, בתמורה ל-130 שעות התנדבות בקהילה
11 בדצמבר 2019

פרס השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות ומפעל הפיס ליחידות צעירים מצטיינות

מועד הגשת המועמדויות הוארך עד ה-19 בדצמבר
23 במאי 2019

יו"ר מפעל הפיס ויו"ר קק"ל משלבים כוחות במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים בגליל העליון

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי ויו"ר קק"ל דניאל עטר החליטו לשתף פעולה ולהירתם בכל הכוח במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים קדמה באזור הצפון
לעוד מלגות הפיס