מפעל הפיס מציג לרשויות המקומיות תכנית חדשה למימון פעילויות בתחום הרווחה והקהילה

מפעל הפיס יוצא עם בשורה חדשה לרשויות המקומיות – פיס בלב הקהילה. התכנית נועדה לסייע לרשויות המקומיות במימון תכניות הפעלה לקהילה בתחומים השונים.

מטרת התכנית היא לעודד ולסייע לרשויות המקומיות להשקיע חלק מהתקציב שמעמיד לרשותן מפעל הפיס במימון פעילויות הפונות למגוון קהלים בקרב התושבים והכל לרווחת התושבים ושיפור באיכות חייהם.

התכנית כוללת סיוע במימון פעילויות במספר תחומים ובהן:

  • תוכניות לטיפול בגיל הרך
  • תוכניות לטיפול בנוער בסיכון
  • תוכניות לטיפול בתחום ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים
  • תוכניות לטיפול בתחום האזרחים הותיקים
  • תוכניות לטיפול בהוצאת משפחות ממעגל העוני
  • תוכניות לטיפול בקהילות עולים חדשים ואוכלוסיות המטופלות ע"י לשכת הרווחה ברשות המקומית.
  • תוכנית הדרכה וליווי בחינוך הבלתי פורמאלי.
  • תמיכה בתנועות נוער וארגוני נוער: תמיכה במשלחות נוער לפולין , משלחות לתחרויות, ולחילופי נוער בין ערים תאומות,
  • תמיכה בפעילויות הכנה לשירות צבאי
  • תמיכה במרכזי צעירים – כולל הכוונה מקצועית, אקדמית ופיננסית ותמיכה במיזמים מקומיים לעידוד מעורבות צעירים  בקהילה.

עיריית אופקים, ביוזמת ראש העיר, מר איציק דנינו, הייתה בין הרשויות הראשונות להצטרף לתכנית ולהוביל את פרויקט "נגנים צעירים" בעיר. צוותים מקצועיים מטעם העירייה ואגף הקצאות במפעל הפיס עבדו יחד עד לגיבוש התכנית והשבוע קיבלה העירייה הרשאה תקציבית ראשונה לטובת הפרויקט בסכום של 300,000 ₪. הפרויקט כולל רכישת כלי מוזיקה וביצוע הדרכות לילדים ומטרתו להוות נדבך נוסף בדרך למימוש החזון של  ראש העיר להפוך את אופקים לעיר מוזיקלית. במסגרת הפרויקט, יפעלו הצוותים המקצועיים לאיתור, עידוד וטיפוח תלמידים בעלי כישורים מוזיקליים שבהמשך יוכלו גם להשתלב במגמות המוזיקה בבתי הספר העל יסודיים שכבר נמצאות בשלבי תכנון.

ראש עיריית אופקים, מר איציק דנינו: "אחת המטרות החשובות שהצבתי לעיר והיא חלק מהחזון החינוכי שלי לאופקים היא שכל ילד ילמד לנגן על כלי נגינה אחד, לפחות. כבר השנה אנו מוציאים את החזון הזה לפועל כך שכל ילדי אופקים יזכו ללימודי מוזיקה ברמה הגבוה ביותר עם המורים המקצועיים ביותר, במסגרת בית הספר ואחריה במסגרת בית ספר למוסיקה, שם ייתנו דגש על לימודי מוסיקה איכותיים באמצעות כלי נגינה חדשים".

מנהל אגף הקצאות במפעל הפיס, קובי בנבניסטי : "התכנית מסמנת מגמה חדשה במפעל הפיס – האדם במרכז. מטרת התכנית היא לעודד את הרשויות המקומיות לנצל חלק ניכר מהתקציב שמעמיד לרשותן מפעל הפיס לטובת פעילויות רווחה קהילתיות בתחומן. מפעל הפיס ימשיך לבנות מבני ציבור לטובת הקהילה ולצד זאת יעמיק את ההשקעה שלו בתחומי הרווחה, כדי לגעת בכמה שיותר אנשים ולשפר את איכות חייהם. אני מברך את עיריית אופקים על שיתוף הפעולה וקורא לערים נוספות להצטרף".

בזכות הפיס
30 ביוני 2019

נחנך פארק אלחוארנה בכפר קרע

הפארק נבנה בסיוע מפעל הפיס בהשקעה של למעלה מ- 5 מיליון ₪
30 ביוני 2019

בטקס חגיגי נחנך מרכז טוטו פיס לקהילה ולספורט בעוספיא

מרכז הטוטו פיס נבנה הודות לסיוע בעלויות ההקמה שניתנו על ידי מפעל הפיס, הטוטו ומשרד הפנים בעלות כוללת של למעלה מ- 9.5 מיליון ₪
12 במאי 2019

בטקס חגיגי נחנך מרכז טוטו-פיס חדש בביתר עילית

לרגל סיומם הסופי של עבודות הבינוי במתנ"ס פריימן ראש העיר ונציגי מפעל הפיס והטוטו חנכו רשמית את מרכז הטוטו - פיס העירוני. עלות הפרויקט: למעלה מ- 11.5 מיליון ₪
28 באפריל 2019

מפעל הפיס יוצא עם בשורה חדשה לרשויות המקומיות – פיס בלב הקהילה

התכנית נועדה לסייע לרשויות המקומיות במימון תכניות הפעלה לקהילה בתחומים השונים
16 באפריל 2019

מועדון פיס לנוער ובית הפיס לקהילה נחנכו ברחובות

מבנה מועדון הנוער החדש ומבנה המרכז הקהילתי החדש בשכונת רחובות הצעירה, שניהם מרשת חוויות, נחנכו ביום 15/4/19 בטקסים חגיגיים במעמד ראש העיר ובכירים נוספים
לעוד בזכות הפיס