יו"ר הפיס בנתיבות: "נפעל לקידום צעירים ופיתוח ההון האנושי בנתיבות"

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי, ביקר השבוע בנתיבות כאורחו של ראש העירייה, יחיאל זוהר כחלק מהמאמץ להגביר את מגמת שיתוף הפעולה בין העירייה למפעל הפיס בתחומי החינוך והקהילה ובמרכזה קידום צעירים ופיתוח ההון האנושי בעיר.

בתום סיור מקיף שערך זוהר ליו"ר הפיס ברחבי הישוב במהלכם עמד על קצב הפיתוח המואץ של נתיבות על רקע הקמת השכונות החדשות ומגמות האכלוס המציבות יעד של הכפלת אוכלוסיית העיר בעשור הקרוב, הדגיש זוהר את מחוייבותו לצד בניין ופיתוח העיר ליצור תשתית תעסוקתית שתיתן מענה לצעירים ואקדמאים אפשרות להשתלב בתעסוקה, כך שמתקיים צורך הכרחי לפתח את ההון האנושי, להעצים מנהיגות צעירה ולהנגיש את היכולת של צעירים להשתלב במוסדות להשכלה גבוהה. במהלך הסיור, נפגשו השניים עם תלמידים בתוכניות "עתידים ו-"קדם עתידים" המופעלות בעיר בשיתוף עם צה"ל ומוסדות אקדמיה כחלק מהמאמץ לעודד השתלבות צעירים מנתיבות בשירות משמעותי בצה"ל תוך שבמהלכו הם לומדים לתואר אקדמי ורוכשים ניסיון מעצים ותורם במהלך השירות הצבאי וכן עם סטודנטים בתוכניות צוערים לשלטון המקומי ועתידים לתעשייה. במהלך הפגישה הציגו הסטודנטים את הסיפורים האישיים שלהם וכיצד התמיכה בהם אפשרה להם לפרוץ את כל הגבולות ולהגיע למקומות אליהם חלמו להגיע.

אביגדור יצחקי הדגיש את המחויבות של מפעל הפיס להשקיע משאבים רבים לפיתוח ולקידום נתיבות הן בהקמת מבני ציבור וקהילה, הן בפעילויות רווחה מגוונות והן בתחום המלגות שתכליתם להנגיש את הלימודים באקדמיה לתושבי הפריפריה. "התרשמתי מאד מהפעילות של העירייה ומחוייבותו של ראש העיר לקידום הצעירים בעיר. אלה בדיוק המקומות שמפעל הפיס צריך להיות בהם ולכן נבחן את הרחבת שיתוף הפעולה בתחום קידום הצעירים ופיתוח ההון האנושי בדגש על תחום המלגות בעיר", אמר יצחקי.

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר הדגיש כי בהכירו את רגישותו ומחוייבותו של אביגדור יצחקי, ששימש בעבר כמנכ"ל משרד רוה"מ במסגרתו פעל רבות לצמצום פערים בחברה, הוא ינהיג מדיניות שתעמיק באופן משמעותי את יחסי הגומלין בין הפיס לקהילה בתחומי חינוך, רווחה וקידום צעירים כחלק ממדיניות להרים תרומה להעצמת החוסן הכלכלי חברתי של צעירים בפריפריה ובכלל זה נתיבות. "אני משוכנע שיחד נעשה להגברת הסיוע להעצמת צעירים ולהנגשת הלימודים במוסדות ההשכלה הגבוהה לצעירי העיר ע"י מתן מלגות לימודים שיקלו על הצעירים את הדרך להגשמה אישית ורכישת תחומי עיסוק אקדמיים תוך מעורבות בחיי הקהילה", אמר זוהר.

בתמונה: (במרכז) יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי וראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר וסטודנטים בתוכנית "עתידים"
מיזמים למען הקהילה
26 בינואר 2020

הוכרזו שמות הזוכות במיזם הכתיבה השנתי של מפעל הפיס - במקום הראשון: הגב' לירז כהן

הפרס הראשון עמד גם השנה על סך 25,000 ₪. מפעל הפיס: "נמשיך לעודד תרבות רחבה ומגוונת לכל הקהלים באמצעות הקמת מיזמים חברתיים בכל רחבי הארץ"
22 בינואר 2020

בפעם התשיעית: הוכרזו הזוכים בתחרות חיבורים תורניים של מפעל הפיס

באירוע הוכרזו שנים עשר הזוכים בתחרות החיבורים התורניים. המעמד נערך במלון 'אריסטוקרט' בבני ברק, בראשות גדולי ישראל וראשי ישיבות ובהשתתפות הזוכים ובני משפחותיהם, אישי ציבור, והנהלת מפעל הפיס
22 בינואר 2020

הוכרזו שנים עשר הזוכים בתחרות החיבורים התורניים של מפעל הפיס

הפרס הראשון בסך 25,000 ₪, הוענק ע"ש השר אורי אורבך ז"ל מיוזמי התחרות לציבור הדתי לאומי
22 בינואר 2020

שיתוף הפעולה הירוק של מפעל הפיס, מרכז השלטון המקומי ומשרד האנרגיה ממשיך לתפוס תאוצה

התקיים כנס ראשון מסוגו שבו השתתפו מעל 200 בעלי תפקידים מרשויות מקומיות בכל רחבי הארץ שיועד כולו לנושא איכות הסביבה בדגש על הפיכת הרשויות המקומיות ל"ירוקות" יותר באמצעות הקמת מתקני אנרגיה מתחדשת
19 בינואר 2020

זמן מגרש – חווית כדורגל עם מפעל הפיס ממשיך לעונתו השנייה ומרחיב באופן משמעותי את כמות המשתתפים במיזם

המיזם המשותף של מפעל הפיס ומנהלת הליגה, במסגרתו מגיעים ילדים מישובי הפריפריה לצפות במשחקי ליגת הבורסה לניירות ערך זכה להצלחה רבה בעונתו הראשונה ועקב כך סיכמו המנהלת ומפעל הפיס על הרחבתו בשנה הקרובה
לעוד מיזמים למען הקהילה