מפעל הפיס הקים מערך לרפואה דחופה במגדל העמק

תושבי מגדל העמק והסביבה ייהנו משירותי רפואה דחופה מתקדמים, כחלק מיוזמת מפעל הפיס והרשות המקומית. במגדל העמק חיים כ-26 אלף תושבים שנכון לימים אלו, לא מוצאים מענה לשירותי רפואה דחופים לאחר שעות הפעילות של קופות החולים בעיר, ובמקרים בהם הם הנזקקים לשירות מסוג זה, נאלצים לפנות לבתי החולים בסביבה על מנת לקבל מענה הולם.

עיריית מגדל העמק החליטה לנצל את מירב התקציב שמפעל הפיס מעמיד לרשותה במסגרת תוכנית פיס בלב הקהילה, על מנת להיטיב עם התושבים בתחום הבריאות והמענה הנכון לרפואה דחופה, ויחד עם משרד הבריאות יוקם בעיר מערך רפואה דחופה שנועד לספק שירותים בשעות בהן מרפאות הקופות סגורות.

בשבוע שעבר התקיים טקס חנוכה במעמד ראש העיר ויו"ר מפעל הפיס.

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי : "אנחנו חונכים היום את המרכז לרפואה דחופה במגדל העמק. הנושא של רפואה דחופה מטריד הרבה מאוד אנשים בעיקר בפריפריה שנאלצים לעיתים לנסוע מרחקים ארוכים כדי לקבל מענה רפואי. עיריית מגדל העמק ומפעל הפיס, לקחו את האתגר הזה ביחד עם גורמי הרפואה השונים והקימו את המרכז לרפואה דחופה והיום הוא עומד לרשות התושבים במגדל העמק".

ראש העיר, אלי ברדה: "אני מודה לך באופן אישי ולמפעל הפיס על המדיניות שאתה מוביל - לגעת באנשים. היינו הראשונים לשתף איתכם פעולה, לקדם את התחום של הגיל הרך, מרכז היום לקשיש ועכשיו אנחנו פותחים יחד איתך את מוקד הרפואה הדחופה כאן במגדל העמק. זה רצף של פעולות למען בריאותם ורווחתם של תושבי מגדל העמק".

בתמונה: המוקד לרפואה דחופה במגדל העמק