במעמד ראש העיר ונציגת מפעל הפיס נחנכה הגלריה העירונית החדשה לאמנות עכשווית ברמת השרון

בתחילת השבוע התקיים טקס חנוכה מרגש של הגלריה העירונית החדשה לאמנות עכשווית ברמת השרון. הטקס התקיים במעמד ראש עיריית רמת השרון, מר אבי גרובר ונציגת מפעל הפיס באירוע, עירית בן מנחם.

הגלריה החדשה הוקמה הודות לסיוע משמעותי של מפעל הפיס והיא כוללת בתוכה: אגף סדנאות בקומת המרתף, קומת כניסה ומעלית, אגף גלריה הכולל שתי קומות עם אולמות תצוגה, מבנה לשימור (באר מים), משרדים ופיתוח נופי.

ראש עיריית רמת השרון, מר אבי גרובר נשא דברים באירוע והודה למפעל הפיס על ההירתמות והסיוע למימוש המיזם: "חנוכת הגלריה העירונית לאמנות עכשווית ברמת השרון הייתה ערב מרגש במיוחד וסיום מוצלח לשנה עמוסה. הגלריה החדשה מוסיפה לנו עוד יהלום לכתר שממצבת את רמת השרון כעיר מובילה תרבותית. ראשי מפעל הפיס ידעו ללוות אותנו עקב לצד אגודל בתהליך הארוך של הסדרת כל הבעיות ובהשקעה הניכרת של מיליוני שקלים רבים לצורך שיפוץ ופיתוח הגלריה למצב המרשים והיפה שכולם יכלו להתרשם ממנו בערב חנוכת הגלריה.חנוכת הגלריה נותנת לנו את האנרגיות והכוח לעוד שורה ארוכה של תוכניות שבכוונתי לממש בשנים הקרובות. אני מאחל לכולנו שהגלריה העירונית החדשה הזו שלנו, כמה שהיא קטנה, ככה היא תהיה איכותית ותהווה השראה לדורות של צעירים שיחוו פה לראשונה את טעמה המתוק ומעורר ההשראה של אמנות ותרבות".

מנהל אגף הקצאות במפעל הפיס, מר קובי בנבניסטי, הודה לראש העיר על המילים החמות והוסיף: "אנחנו שמחים להיות שותפים מרכזיים למיזם ייחודי ואיכותי מסוג זה שימנף, יפתח ויטפח את האמנות העכשווית היוצרת ברמת השרון. סדנאות היצירה שיתקיימו בגלריה החדשה יאפשרו לאוכלוסיית העיר על כל מרכיביה לקחת חלק פעיל בעולם היצירה והתרבות. הדבר מהווה נדבך מרכזי בחזון יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי ובמרכזו השילוב בין בניית מבנים לבין הצורך לגעת באנשים עצמם. בשנים האחרונות השקיע מפעל הפיס משאבים רבים בקידום ופיתוח החינוך, התרבות והספורט בעיר  ונוסיף לעשות זאת גם בשנים הבאות אני מבקש לברך את ראש העיר, מר אבי גרובר, על הדבקות במטרה ועל השותפות הנפלאה שנוצרה בינינו שמניבה מיזמים מדהימים למען רווחתם ושיפור איכות חייהם של תושבי רמת השרון".

בתמונה מימין לשמאל: דני לביא חבר מועצת העיר ראש העיר רמת השרון - אבי גרובר, עירית בן מנחם - מנהלת מחלקת מבני פיס, מנכ"לית העיריה – שירלי פאר יגרמן
בזכות הפיס
5 בינואר 2020

הפעלת מוקד לשירותי רפואה דחופה גם בשעות הלילה בערערה בנגב

מיזם משותף של הרשות המקומית, משרד הבריאות ומפעל הפיס להפעלת מוקד שייתן מענה רפואי לתושבי האזור גם לאחר שעות הפעילות של קופות החולים
5 בינואר 2020

אולם הספורט המודרני והמשודרג נחנך בהר חברון

הקמת האולם התאפשרה הודות לסיוע משמעותי בעלויות ההקמה שניתן על ידי מפעל הפיס בסך של 6.4 מיליון ₪
12 בדצמבר 2019

נחנך מרכז קהילה, ספורט ופנאי בשכונת האגמים בנתניה

המרכז החדשני הוקם על ידי העירייה, במימון מפעל הפיס, בהשקעה של למעלה מ – 10 מיליון שקלים
23 בספטמבר 2019

נחנך מתחם הסקייטפארק של לוד

הפארק נבנה הודות לסיוע של מפעל הפיס בהשקעה של כ- 7 מיליון ₪
20 באוגוסט 2019

שנת הלימודים הקרובה נפתחת בבשורה גדולה לילדי הגנים בבית שמש: עיריית בית שמש ומפעל הפיס ישפצו בכ- 4.5 מיליון ₪

בשורה לילדי הגנים לקראת פתיחת שנת הלימודים: הצללה, מתקני חצר חדשים, ושיפוץ בגני ילדים בשווי 4.5 מיליון ₪
לעוד בזכות הפיס