הפעלת מוקד לשירותי רפואה דחופה גם בשעות הלילה בערערה בנגב

מיזם משותף של הרשות המקומית, משרד הבריאות ומפעל הפיס להפעלת מוקד שייתן מענה רפואי לתושבי האזור גם לאחר שעות הפעילות של קופות החולים

ביום 1/1/2020 התקיים טקס פתיחה חגיגי לציון פתיחת המוקד לשירותי רפואה דחופה בישוב ערערה בנגב. הטקס התקיים במעמד שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, ראש המועצה, נאיף אבו ערער ומנהלת מחלקת מבני פיס באגף הקצאות של מפעל הפיס, עירית בן מנחם.

פתיחת המוקד נועדה להעניק שירותי רפואה דחופה עבור מי שנזקק לה לאחר שעות הפעילות של קופות החולים בישוב. המטרה היא לאפשר לתושבי הרשות המקומית וסביבתה לקבל מענה רפואי מיידי וקרוב למקום המגורים על מנת שלא ייאלצו לפנות לבתי החולים המרוחקים באזור.

משרד הבריאות בראשות השר יעקב ליצמן ומפעל הפיס ברשות היו"ר אביגדור יצחקי הובילו את מימון הפרויקט בסכום כולל של כ- 5.5 מיליון ₪ בחמש השנים הקרובות (למעלה ממיליון ₪ בשנה). משרד הבריאות השקיע בפרויקט 3 מיליון ₪ ומפעל הפיס השלים את מימון הפרוייקט בסכום של 2.5 מיליון ₪ בחמש השנים הקרובות.

בתמונה: מוקד רפואה דחופה בערערה

שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן: "אני מברך את מפעל הפיס על השותפות המיוחדת וההירתמות למען בריאות אזרחי ישראל. בזכות הפעילות המבורכת יצרנו מענה רפואי בערים רבות ובייחוד בפריפריה. בחדר המיון הקדמי בערערה הושקעו מאמצים רבים שישפרו את מתן השירות הרפואי לכל הסביבה".

ראש המועצה המקומית ערערה בנגב, מר נאיף אבו ערער: "אני רוצה להודות למפעל הפיס ומשרד הבריאות על שיתוף הפעולה ועל ההירתמות לפרויקט חיוני זה שישרת את תושבי ערערה בנגב והסביבה ולמתן שירות רפואי ראשוני דחוף שהיישוב זקוק לו יותר מכל דבר אחר, זו בשורה טובה לתושבי ערערה והסביבה".

מנהלת מחלקת מבנים במפעל הפיס, עירית בן מנחם: "המוקדים הרפואיים ביישובים המרוחקים מהמרכז ומבתי החולים מייצרים פתרון משמעותי מאד עבור תושבי הרשויות המקומיות, בדגש על ערים ויישובים בפריפריה. אנחנו שמחים וגאים לקחת חלק במיזם הכל כך חשוב הזה, שמוביל משרד הבריאות בראשות השר ליצמן, שישפר את איכות חייהם של תושבי ערערה וסביבתה באופן ניכר".

בתמונה: שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, ראש המועצה, נאיף אבו ערער ומנהלת מחלקת מבני פיס באגף הקצאות של מפעל הפיס, עירית בן מנחם
בזכות הפיס
29 ביוני 2020

עיריית ירושלים בשיתוף מפעל הפיס השיקה היכל תרבות חדש

היכל פיס לתרבות ואומנויות ירושלים הוא פרויקט ענק של עיריית ירושלים ומפעל הפיס שעלותו כ- 40 מיליון ₪. היכל התרבות החדש כולל אודיטוריום מרכזי בן 400 מקומות למופעי תיאטרון רפרטוארי, מוזיקה, מחול ועוד
17 ביוני 2020

סדנאות נפלאות

נחנכו סדנאות הלמידה בגימנסיה הרצוג בחולון. שיפוץ מתחם הסדנאות התאפשר הודות לסיוע נרחב של מפעל הפיס בעלות של למעלה מארבעה מיליון שקלים
5 במרץ 2020

בית חדש לתושבי העיר הצעירים ברעננה

עיריית רעננה השיקה את "המתחם – מרכז פיס לצעירים רעננה"
4 במרץ 2020

בהשקעה של 10 מיליון ₪ נחנך מרכז טוטו פיס לקהילה ולספורט, נעם נריה בלוד

מנהל אגף הקצאות במפעל הפיס, קובי בנבניסטי: "מפעל הפיס גאה להיות שותף מרכזי בהקמתם של מבני טוטו - פיס בכל רחבי הארץ למען קידום הספורט והקהילה".
6 בפברואר 2020

מפעל הפיס יממן תכניות חברתיות למען שורדי השואה ובני הדור השני בפתח תקוה

המרכז העירוני להנצחת השואה בפתח תקוה, מקיים פעילויות לתיעוד סיפורי הניצולים והנצחת הנספים. למרכז תפקיד חשוב בשימור הזיכרון והנחלתו לדורות הבאים במסגרת הציווי "לזכור ולא לשכוח"
לעוד בזכות הפיס