הפעלת מוקד לשירותי רפואה דחופה גם בשעות הלילה בערערה בנגב

מיזם משותף של הרשות המקומית, משרד הבריאות ומפעל הפיס להפעלת מוקד שייתן מענה רפואי לתושבי האזור גם לאחר שעות הפעילות של קופות החולים

ביום 1/1/2020 התקיים טקס פתיחה חגיגי לציון פתיחת המוקד לשירותי רפואה דחופה בישוב ערערה בנגב. הטקס התקיים במעמד שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, ראש המועצה, נאיף אבו ערער ומנהלת מחלקת מבני פיס באגף הקצאות של מפעל הפיס, עירית בן מנחם.

פתיחת המוקד נועדה להעניק שירותי רפואה דחופה עבור מי שנזקק לה לאחר שעות הפעילות של קופות החולים בישוב. המטרה היא לאפשר לתושבי הרשות המקומית וסביבתה לקבל מענה רפואי מיידי וקרוב למקום המגורים על מנת שלא ייאלצו לפנות לבתי החולים המרוחקים באזור.

משרד הבריאות בראשות השר יעקב ליצמן ומפעל הפיס ברשות היו"ר אביגדור יצחקי הובילו את מימון הפרויקט בסכום כולל של כ- 5.5 מיליון ₪ בחמש השנים הקרובות (למעלה ממיליון ₪ בשנה). משרד הבריאות השקיע בפרויקט 3 מיליון ₪ ומפעל הפיס השלים את מימון הפרוייקט בסכום של 2.5 מיליון ₪ בחמש השנים הקרובות.

בתמונה: מוקד רפואה דחופה בערערה

שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן: "אני מברך את מפעל הפיס על השותפות המיוחדת וההירתמות למען בריאות אזרחי ישראל. בזכות הפעילות המבורכת יצרנו מענה רפואי בערים רבות ובייחוד בפריפריה. בחדר המיון הקדמי בערערה הושקעו מאמצים רבים שישפרו את מתן השירות הרפואי לכל הסביבה".

ראש המועצה המקומית ערערה בנגב, מר נאיף אבו ערער: "אני רוצה להודות למפעל הפיס ומשרד הבריאות על שיתוף הפעולה ועל ההירתמות לפרויקט חיוני זה שישרת את תושבי ערערה בנגב והסביבה ולמתן שירות רפואי ראשוני דחוף שהיישוב זקוק לו יותר מכל דבר אחר, זו בשורה טובה לתושבי ערערה והסביבה".

מנהלת מחלקת מבנים במפעל הפיס, עירית בן מנחם: "המוקדים הרפואיים ביישובים המרוחקים מהמרכז ומבתי החולים מייצרים פתרון משמעותי מאד עבור תושבי הרשויות המקומיות, בדגש על ערים ויישובים בפריפריה. אנחנו שמחים וגאים לקחת חלק במיזם הכל כך חשוב הזה, שמוביל משרד הבריאות בראשות השר ליצמן, שישפר את איכות חייהם של תושבי ערערה וסביבתה באופן ניכר".

בתמונה: שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, ראש המועצה, נאיף אבו ערער ומנהלת מחלקת מבני פיס באגף הקצאות של מפעל הפיס, עירית בן מנחם