אולם הספורט המודרני והמשודרג נחנך בהר חברון

באירוע מרגש ומרשים (שהתקיים ב-ב' בטבת התש"ף, 30 לדצמבר 2019) במעמד שרת התרבות והספורט, תא"ל במיל' מירי רגב, ראש מועצת הר חברון, מר יוחאי דמרי וראש אגף הקצאות במפעל הפיס, מר קובי בנבניסטי, נחנך היום אולם ספורט חדיש ומקצועי באזור התעשיה "מיתרים" בהר חברון. הקמת האולם התאפשרה הודות לסיוע משמעותי בעלויות ההקמה שניתן על ידי מפעל הפיס בסך של 6.4 מיליון ₪. המבנה עוצב ע"י האדריכל אלעד גיבור, עלות הקמתו מוערכת בכ-17 מיליון שקלים ושטחו ישתרע על פני 1744 מ"ר*.

האולם שאובזר בכלים וציוד מקצועיים, יכלול בין היתר סטודיו ריקוד, חדרי אפסון, שירותים וחדרי הלבשה ברמת גימור גבוהה ויהיה נגיש ומותאם לאנשים עם מוגבלויות. בנוסף, המכשור המודרני אשר מאפיין את האולם, כולל רצפת פרקט בחדר החוגים, סלים מתכווננים, וכ-300 כסאות נשלפים החוסכים מקום בטריבונת הישיבה, ואמורים לשמש כתוספת ל-490 מושבים קיימים באירועי תרבות וכנסים אחרים. רצפת האולם היא פוליאוריטאן מוקצף, הנחשבת ליקרה ביותר למגרשי כדורסל.

שטח האולם מתפרש על פני 1744 מ"ר, ועלותו מוערכת בכ-17 מיליוני שקלים, מתוכם סייע מפעל הפיס בסכום כולל של 6.4 מיליון ₪. במימון הפרויקט השתתפו גם הטוטו, משרד השיכון, משרד הנגב והגליל וגורמים נוספים. את המתקן ניתן לראות כבר מרחוק, כשמעין "חללית אליפטית" המכוונת באלכסון השמיימה נמצאת על גג המבנה ונראית ממרחק רב. את הגמלון האליפטי של המבנה מקשט שלט המועצה אשר מואר לקראת שעות הלילה, כמגדלור של התרבות והספורט באזור.

בתמונה: אולם ספורט חדיש ומקצועי באזור התעשיה "מיתרים" בהר חברון

מנהל אגף הקצאות במפעל הפיס, מר קובי בנבניסטי: "אנחנו שמחים להיות פה איתכם היום ולחנוך את אולם הספורט המשודרג במועצה המקומית הר חברון. מפעל הפיס השקיע משאבים רבים בקידום הפרוייקט ושידרוגו כדי להפוך את אולם הספורט למבנה רב תכליתי שיוכל לענות על קשת רחבה יותר של צרכי הרשות המקומית ותושביה. לצורך כך, אישרנו את הגדלת המבנה כך שיוכל לאכלס גם ארועי תרבות, מופעים והצגות ואנחנו בטוחים שתושבי הר חברון ייהנו ממנו לעוד שנים רבות".

בזכות הפיס
29 ביוני 2020

עיריית ירושלים בשיתוף מפעל הפיס השיקה היכל תרבות חדש

היכל פיס לתרבות ואומנויות ירושלים הוא פרויקט ענק של עיריית ירושלים ומפעל הפיס שעלותו כ- 40 מיליון ₪. היכל התרבות החדש כולל אודיטוריום מרכזי בן 400 מקומות למופעי תיאטרון רפרטוארי, מוזיקה, מחול ועוד
17 ביוני 2020

סדנאות נפלאות

נחנכו סדנאות הלמידה בגימנסיה הרצוג בחולון. שיפוץ מתחם הסדנאות התאפשר הודות לסיוע נרחב של מפעל הפיס בעלות של למעלה מארבעה מיליון שקלים
5 במרץ 2020

בית חדש לתושבי העיר הצעירים ברעננה

עיריית רעננה השיקה את "המתחם – מרכז פיס לצעירים רעננה"
4 במרץ 2020

בהשקעה של 10 מיליון ₪ נחנך מרכז טוטו פיס לקהילה ולספורט, נעם נריה בלוד

מנהל אגף הקצאות במפעל הפיס, קובי בנבניסטי: "מפעל הפיס גאה להיות שותף מרכזי בהקמתם של מבני טוטו - פיס בכל רחבי הארץ למען קידום הספורט והקהילה".
6 בפברואר 2020

מפעל הפיס יממן תכניות חברתיות למען שורדי השואה ובני הדור השני בפתח תקוה

המרכז העירוני להנצחת השואה בפתח תקוה, מקיים פעילויות לתיעוד סיפורי הניצולים והנצחת הנספים. למרכז תפקיד חשוב בשימור הזיכרון והנחלתו לדורות הבאים במסגרת הציווי "לזכור ולא לשכוח"
לעוד בזכות הפיס