בהשקעה של 10 מיליון ₪ נחנך מרכז טוטו פיס לקהילה ולספורט, נעם נריה בלוד

ביום רביעי, ה-4/3/2020, נחנך מרכז טוטו פיס לקהילה ולספורט, נעם נריה-לוד. בבניית האולם ומרכז הספורט הושקעו כ-10 מיליון ₪, במימון משותף של מפעל הפיס (1.8 מיליון ₪), הטוטו (4.2 מיליון ₪), משרד השיכון (1.8 מיליון ₪), משרד הפנים (1.2 מיליון ₪) ועיריית לוד (כמיליון ₪).

הטקס התקיים במעמד ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו,  סמנכ"ל הטוטו - יואל שביט, מנהל מח' מבני תרבות במפעל הפיס - אבי דבי, מפקחת מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט - דורית נבון, מ"מ ראש העיר יוסי הרוש, הסגנים רפי קטשוילי ואלוירה קוליחמן, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הספורט - אריה לוי, ומנהל אגף הספורט בעירייה - מאיר אליהו.

המרכז החדיש והמודרני אשר הוקם בצומת הרחובות יעקב פלומניק/שלמה המלך/הרב מרדכי אליהו, נבנה בסטנדרים גבוהים. האולם הרב תכליתי יהווה זירה למשחקי כדורסל ופעילות ספורט. בשעות היום הוא ישמש את תלמידי בתי ספר נעם נריה והישיבה התיכונית אלישיב, ואחר הצהרים כמרכז פעילות חוגים וספורט, אירועים ומופעים לרווחת הקהילה ותושבי העיר, וכן לפעילות קבוצות הכדורסל של אגודת "אליצור לוד".

באולם יתקיימו פעילויות ספורט, אירועי תרבות, חוגים, מופעים, משחקים ותחרויות ספורט. המקום כולל גם סטודיו להתעמלות, מחול ותנועה, וכן אולם לאומנויות הלחימה במטרה לטפח את ענפי הג'ודו, טקוונדו, האבקות, ולהצמיח ספורטאים תחרותיים מלוד.

המקום מנוהל ומתוחזק ע"י אגף הספורט בעירייה בניהולו של מאיר אליהו, שהיה אחראי על הגשת הבקשה לטוטו ומפעל הפיס, בעידודם ובתמיכתם של חבר המועצה אריה לוי – מחזיק תיק הספורט, ושל ראש העיר יאיר רביבו.

בתמונה: מרכז טוטו פיס לקהילה ולספורט, נעם נריה בלוד

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו ציין כי עיריית לוד פועלת להקמת אולמות ספורט בשכונות השונות בעיר, ופתיחת האולם הזה מקרבת מאוד את המטרה. "הפרויקט הזה מצטרף למבנים ומתקני ספורט נוספים שהוקמו בלוד בזכות השותפות האמיצה של העיר עם מפעל הפיס והטוטו. להשקעה בתשתיות הספורט יש תפקיד מרכזי בקידום הספורט בעיר. הספורט הוא אחד הדברים החשובים בחיים, גם לפי היהדות. נאמר במקורות 'ונשמרתם לנפשותיכם'. ספורט זה חינוך, ספורט בריא לגוף, ורוח ספורטיבית בריאה לנפש. ספורט חשוב לנו וחשוב לכם", אמר ראש העיר ומסר את תודתו ליואל שביט - סמנכ"ל הטוטו ולקרן המתקנים בטוטו, לקובי בנבניסטי – מנהל אגף הקצאות במפעל הפיס, וכן למשרד הפנים ומשרד השיכון שתרמו את חלקם להקמת הפרויקט המרהיב הזה.

"לוד זכתה בפיס ובאנשים הנפלאים במפעל הפיס השותפים בהקמת מבנים רבים בעיר, ובקידום פרויקטים שונים למען הקהילה בתחומי החינוך, הרווחה, הספורט, התרבות, הסטודנטים, האמנות ואיכות הסביבה".

מנהל אגף הקצאות במפעל הפיס, קובי בנבניסטי: "מפעל הפיס גאה להיות שותף מרכזי בהקמתם של מבני טוטו - פיס בכל רחבי הארץ למען קידום הספורט והקהילה. המבנה החדש והמשודרג ישמש את הקהילה הן לפעילויות ספורט והן לאירועים שונים לקידום והעצמת הקהילה. אני מברך את שותפינו בעירייה ובראשם ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, שפועל בכל המרץ למען רווחתם תושבי העיר לוד".

בתום הטקס התקיים משחק ראווה בכדורסל בין נבחרת לוד לבין קבוצת "עירוני חי מוטורס נס ציונה" מליגת העל בכדורסל.

בטרם החל המשחק ניסה ראש העיר את כוחו בקליעה לסל מחצי מגרש. בניסיון השלישי הכדור נכנס. "זה היה המסר שלי לתלמידי בתי הספר נעם נריה והישיבה התיכונית אלישיב שגדשו את האולם, לעולם לא להפסיק לנסות ולשאוף כל הזמן הכי גבוה שאפשר, להתמיד, להאמין בעצמך, לדבוק במטרה, ולהצליח!".

בזכות הפיס
16 באוגוסט 2020

הולכים "בשביל הרך"

מתוך הבנת הצרכים השונים החליטו בעיריית עפולה להחזיר עטרה ליושנה ולהקים מרכז לגיל הרך, שייתן מענה איכותי כולל לכל הצרכים של הורים וילדים בגיל הרך
13 באוגוסט 2020

דרייב אין בפתח תקוה!

כעשרים סרטים יוקרנו על גביי מסך ענק בחניון האצטדיון בפתח תקוה. הפעילות תתקיים במימון עיריית פתח תקוה ומפעל הפיס
15 ביולי 2020

חדש ביבנה: מרכז עירוני לצעירים

עיריית יבנה ומפעל הפיס חנכו ביום שלישי, ה-14/7/2020, את מרכז הצעירים החדש ברחוב העולש בשכונת נאות בגין. מפעל הפיס השתתף במימון הפרוייקט בעלות כוללת של למעלה מ- 5 מיליון ₪
29 ביוני 2020

עיריית ירושלים בשיתוף מפעל הפיס השיקה היכל תרבות חדש

היכל פיס לתרבות ואומנויות ירושלים הוא פרויקט ענק של עיריית ירושלים ומפעל הפיס שעלותו כ- 40 מיליון ₪. היכל התרבות החדש כולל אודיטוריום מרכזי בן 400 מקומות למופעי תיאטרון רפרטוארי, מוזיקה, מחול ועוד
17 ביוני 2020

סדנאות נפלאות

נחנכו סדנאות הלמידה בגימנסיה הרצוג בחולון. שיפוץ מתחם הסדנאות התאפשר הודות לסיוע נרחב של מפעל הפיס בעלות של למעלה מארבעה מיליון שקלים
לעוד בזכות הפיס