בית חדש לתושבי העיר הצעירים ברעננה

בניית המתחם התאפשרה הודות לסיוע משמעותי בעלויות ההקמה בסך של למעלה מ- 13 מיליון ₪ שניתנו על ידי מפעל הפיס

"המתחם" שהוקם בשיתוף פעולה של עיריית רעננה ומפעל הפיס, נועד להעניק מענה תרבותי, חברתי ותעסוקתי לצעירי העיר בגילאי 40-18 במגוון עשיר של עולמות תוכן.

בטקס מרשים וחגיגי, חנכה ביום רביעי, ה-4/3/2020, עיריית רעננה את "המתחם – מרכז פיס לצעירים ברעננה", שהוקם בעיר בשיתוף פעולה של עיריית רעננה ומפעל הפיס. הטקס נערך במעמד חיים ברוידא, ראש העיר רעננה, מיכאל רייזמן, סגן ראש העיר, בכירי העירייה, ועירית בן מנחם, מנהלת מחלקת מבני פיס במפעל הפיס.

"המתחם" הוקם בעיר במטרה להעניק שירותים ולקיים פעילויות מותאמות לצעירי העיר בגילאים 40-18, לרבות חיילים, חיילים משוחררים, סטודנטים, צעירים עובדים והורים צעירים.

המתחם הייעודי לצעירים מאפשר סביבה מותאמת ומתקדמת המכילה עולמות תוכן מגוונים: השכלה ומלגות, תעסוקה והכנה לתעסוקה, פיתוח אישי, פעילויות פנאי, מקום בילוי קרוב לבית, יזמות חברתית, מענים חברתיים שמחברים בין צעירים, הורות צעירה, חיילים משוחררים, מעורבות בקהילה ועוד.

המתחם הייחודי ופורץ הדרך נבנה בעלות של כ- 15 מיליון ₪, מתוכם מימן מפעל הפיס סכום של 13.8 מיליון ₪. בנוסף לתקציבים שהעירייה מקצה לתפעול המתחם, גם מפעל הפיס יסייע כספית בשנים הקרובות, על מנת שתתאפשר קיומה של הפעילות הענפה במתחם עבור צעירי העיר.

בתמונה: המתחם - מכרז פיס לצעירים רעננה

במהלך הטקס, הושק "חודש הצעירים ברעננה", המהווה את יריית הפתיחה לפעילות המתחם, במסגרתו יתקיימו לכל אורך חודש מרץ מגוון רחב של פעילויות ואירועים כולל הרצאות, סדנאות, כנס תעסוקה, הופעה של "מועדון הקצב של אביהו פנחסוב" ועוד. כמו כן החל מה- 27/3/2020, יושק במתחם ליין מיוחד לחיילים החוזרים הביתה לסופ"ש, ובמסגרתו בכל יום שישי בין השעות 12:00–16:00 תתקיים לחיילים ללא תשלום מסיבה כייפית עם D.J, מוזיקה טובה, פינות ישיבה, עמדת "פוד טראק" לממכר מזון ועוד.

מנהלת מחלקת מבני פיס במפעל הפיס, עירית בן מנחם: "מפעל הפיס גאה להיות שותף מרכזי בהקמת מרכז צעירים חדש ברעננה. אנחנו בטוחים שהמבנה החדש יהווה כר פורה לפעילות חברתית ענפה למען כלל תושבי רעננה ויקדם את תחומי ההתנדבות והמעורבות של צעירים בקהילה. אנחנו מברכים את שותפינו בעירייה ובראשם ראש העיר מר חיים ברוידא על קידום שיתופי פעולה פורים למען רווחת תושבי העיר".

בזכות הפיס
16 באוגוסט 2020

הולכים "בשביל הרך"

מתוך הבנת הצרכים השונים החליטו בעיריית עפולה להחזיר עטרה ליושנה ולהקים מרכז לגיל הרך, שייתן מענה איכותי כולל לכל הצרכים של הורים וילדים בגיל הרך
13 באוגוסט 2020

דרייב אין בפתח תקוה!

כעשרים סרטים יוקרנו על גביי מסך ענק בחניון האצטדיון בפתח תקוה. הפעילות תתקיים במימון עיריית פתח תקוה ומפעל הפיס
15 ביולי 2020

חדש ביבנה: מרכז עירוני לצעירים

עיריית יבנה ומפעל הפיס חנכו ביום שלישי, ה-14/7/2020, את מרכז הצעירים החדש ברחוב העולש בשכונת נאות בגין. מפעל הפיס השתתף במימון הפרוייקט בעלות כוללת של למעלה מ- 5 מיליון ₪
29 ביוני 2020

עיריית ירושלים בשיתוף מפעל הפיס השיקה היכל תרבות חדש

היכל פיס לתרבות ואומנויות ירושלים הוא פרויקט ענק של עיריית ירושלים ומפעל הפיס שעלותו כ- 40 מיליון ₪. היכל התרבות החדש כולל אודיטוריום מרכזי בן 400 מקומות למופעי תיאטרון רפרטוארי, מוזיקה, מחול ועוד
17 ביוני 2020

סדנאות נפלאות

נחנכו סדנאות הלמידה בגימנסיה הרצוג בחולון. שיפוץ מתחם הסדנאות התאפשר הודות לסיוע נרחב של מפעל הפיס בעלות של למעלה מארבעה מיליון שקלים
לעוד בזכות הפיס