מפעל הפיס יעביר מיליון וחצי ש"ח עבור שעות טיפול רגשי ופסיכולוגי לילדי העיר נתיבות

דירקטוריון מפעל הפיס אישר השבוע פה אחד החלטה להקצות באופן מיידי סכום של מיליון וחצי ש"ח לעיריית נתיבות, עבור מימון חירום של טיפול רגשי ופסיכולוגי ל- 300 תלמידים - תושבי העיר נתיבות.

ההחלטה התקבלה לאחר שבסבב הלחימה האחרון נרשמה עלייה חדה בפניות לאגף הרווחה ולמרכז החוסן בעיר לצורך קבלת טיפול רגשי ופסיכולוגי בחרדות, בעיקר בקרב ילדים.

לאור פעילות הממשלה בתקופת בחירות ופעילותה במסגרת תקציב חלקי, לא נמצא מקור ממשלתי עבור הטיפול בנפגעי החרדה שזוהו על פי נוהל של משרד הבריאות. מפעל הפיס נעתר לסייע בנושא לאחר שקיבל את אישורו של מנכ"ל משרד האוצר, לתמיכה בנושא זה.

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי: "מפעל הפיס גאה לקחת חלק במאמץ של המדינה להתמודדות עם תופעת החרדות בקרב תושבי עוטף עזה. אנחנו רואים חשיבות עצומה בהענקת טיפול רגשי ופסיכולוגי מתאים לילדים שחווים שגרה בלתי אפשרית של סבבי לחימה חוזרים ונשנים. אנחנו בטוחים שבזכות ההחלטה שקיבלנו, ילדי העיר נתיבות יקבלו באופן מיידי את הטיפול הטוב ביותר שיסייע להם בהתמודדות עם המצב המורכב. אני מברך את חברי דירקטוריון מפעל הפיס שנרתמו מיד לנושא ואישרו את המהלך. 

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "אלפי ילדים תושבי העוטף מתמודדים יום יום עם מציאות בלתי אפשרית שגובה מהם מחיר נפשי יקר. כמי שמכיר מקרוב את ההתמודדות ועבודת הקודש שעושים הצוותים הפסיכולוגיים ברשויות, אני גאה לקחת חלק במהלך הסיוע האדיר של מפעל הפיס שיבטיח שילדים אלו ימשיכו לקבל את הטיפול המיטבי".

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר: "אני מברך על החלטת מפעל הפיס בהשראת היו"ר אביגדור יצחקי להתגייס למילוי חסר חיוני ביותר למתן טיפול רגשי לעשרות ילדי נתיבות הזקוקים לטיפול רגשי בעקבות אירועי טראומה ופוסט טראומה הנובעים מהמציאות הבטחונית הרגישה באזור. המחוייבות של כולנו לילדי העיר, שחווים אירועים טראומה, חרדה ובהלה באירועי אמת שפקדו את העיר, היא מוחלטת ואני שמח על כך שבאמצעות הסיוע של מפעל הפיס נוכל להעניק לילדים את הטיפול והמקצועי הטוב ביותר על מנת שיוכלו להתמודד עם קשיים רגשיים תוך הנגשת השירות כאן בנתיבות וביצוע פעולות יזומות במסגרות החינוך כדי לאתר ילדים הנזקקים לשירות זה".

למען הקהילה
29 במרץ 2020

מפעל הפיס ומרכז השלטון המקומי ממשיכים להתגייס למאמץ הלאומי: יעבירו סיוע מיידי של למעלה ממיליון ₪ למערך התמיכה הנפשית של ער"ן

במטרה להרחיב את פעילות העמותה בימי המשבר ולהנגיש את השירות גם לאוכלוסיית דוברי הערבית, הרוסית, קהילת יוצאי אתיופיה והחברה החרדית
23 במרץ 2020

מפעל הפיס, מרכז השלטון המקומי ומגן דוד אדום במיזם משותף ומהפכני - מד"א בקהילה

דירקטוריון מפעל הפיס והשלטון המקומי אישר הקצאת 15 מיליון ₪ לרכישת 500 ערכות ציוד ומכשור רפואי מתקדם לרפואה מרחוק לצוותי האמבולנסים של מד"א, שיאפשרו את קיום ותפעול מיזם 'מד"א בקהילה'
19 במרץ 2020

דירקטוריון מפעל הפיס והשלטון המקומי אישרו העברה מידית של 20 מיליון ₪ לרשויות המקומיות לטובת אספקת מוצרים בסיסיים לאזרחים ותיקים ואוכלוסיות נוספות בסיכון

הפעילות תרוכז באמצעות חמ"ל משותף של מרכז השלטון המקומי ומפעל הפיס שבאמצעותו יתקיים קשר שוטף עם הרשויות המקומיות לצורך הכוונה וסיוע.
11 במרץ 2020

311 אנשי חינוך בנהריה קיבלו ארגזי כלים דיגיטליים מקרן אתנה

246 מתוכם בבתי ספר יסודיים ו-65 בחינוך המיוחד
26 בינואר 2020

הוכרזו שמות הזוכות במיזם הכתיבה השנתי של מפעל הפיס - במקום הראשון: הגב' לירז כהן

הפרס הראשון עמד גם השנה על סך 25,000 ₪. מפעל הפיס: "נמשיך לעודד תרבות רחבה ומגוונת לכל הקהלים באמצעות הקמת מיזמים חברתיים בכל רחבי הארץ"
לעוד למען הקהילה