האמן הנדיב

בשעות הצהריים המוקדמות של יום ראשון, ה-24/5/2020, הגיעו לבית מפעל הפיס הזוכים הגדולים בלוטו ובדאבל לוטו, בהגרלה שהתקיימה ערב קודם לכן. סך הזכיות הכולל של שני הזוכים עומד על 37.5 מיליון ₪.

תחילה הגיע הזוכה הגדול בדאבל לוטו, אדם  בשנות ה- 30 לחייו שהגיע בליווי אביו. הבן מילא טופס דאבל לוטו וזכה בסכום של 25 מיליון ₪. השניים היו נרגשים מאד מהזכייה ואמרו כי הגיעה בדיוק בזמן. הם סיפרו שהם עדיין לא מפנימים את גודל האירוע ושבשלב זה אין בכוונתם לשתף אף אחד בדבר.

שעה קלה לאחר מכן, הגיע הזוכה בפרס הראשון בלוטו, אשר זכה בפרס הראשון על סך 12.5 מיליון ₪.

הזוכה, עוסק בתחום האמנות, בשנות החמישים לחייו, נשוי ואב לחמישה ילדים ומתגורר באחד מיישובי מרכז הארץ.

הזוכה הנרגש סיפר: "אני עובד בתחום האמנות שנפגע מאוד קשה בעקבות משבר הקורונה. במשך החודשיים האחרונים אני עושה הכל כדי לפרנס את משפחתי, אני עובד בכמה עבודות מזדמנות ומחכה שהמצב יחזור לקדמותו במהרה".

הזוכה מספר שמזה כבר כמה שנים הוא ממלא לוטו מעת לעת: "יש לי מחברת בה אני כותב את המספרים הזוכים, ואפילו פיתחתי לעצמי שיטה כיצד אזכה בפרס הראשון. אולם השיטה שלי לא ממש הוכיחה את עצמה, כי הטבלה שזכתה בפרס הייתה דווקא מהלוטומט ולא רצף מספרים שאני בחרתי".

כשהזוכה רכש את הטופס, הייתה לו תחושה מיוחדת שהפעם הוא יזכה. כדי להימנע מ'עין הרע' הוא לא סיפר לאף אחד מבני משפחתו שהוא רכש טופס להגרלה. בדיעבד התברר לו שגם אשתו רכשה טופס, והיא אמרה לו בבדיחות הדעת: 'אם תהיה זכייה – אני הזוכה!'".

יום לאחר ההגרלה, ניגש הזוכה לדוכן מפעל הפיס וביקש לבדוק את הטופס: "הזכיין העביר את הטפס במכונה ואמר לי: 'יש לך זכייה גדולה. רוץ מהר לבית מפעל הפיס'. הזכיין לא אמר לי בכמה זכיתי. אחוז התרגשות מטורפת, התקשרתי מיד לאשתי וצעקתי בטלפון: 'הטופס שאני מילאתי זכה בפרס גדול בלוטו!'. אשתי לא האמינה לי. היא חשבה אולי שאני מקניט אותה. עד כדי כך הייתה בטוחה בזה שהייתי צריך לחזור על דבריי מספר פעמים עד שהפנימה שלא מדובר בבדיחה . כשהגעתי הביתה, הבת הגדולה שלי, שבמקרה הייתה בבית, התעקשה לדעת את סכום הזכייה המדויק. היא פתחה את האפליקציה של מפעל הפיס וסרקה את הברקוד שמודפס על גבי הטופס – ואז גילינו לתדהמתנו את סכום הזכייה הגדול. מיד יצאנו לדרכנו לבית מפעל הפיס".

הזוכה בפרס הראשון בלוטו

כשנשאל מה בכוונתו לעשות עם כספי הזכייה, ענה הזוכה: "דבר ראשון אני מתכנן להגשים חלום ישן ולרכוש מכונית שאותה חלמתי לרכוש זמן רב – גדולה ומרווחת. מכיוון שאנחנו גרים היום בדירה שכורה, זאת תהיה גם הזדמנות מצוינת להגשים את חלומנו ולרכוש בית קרקע מרווח. יש לי עוד הרבה מחשבות ותוכניות: הייתי רוצה להקים מרכז קהילתי חדש בעיר מגוריי ולסייע בעיקר למי שידו אינה משגת. עוד 'לא סגור לי בראש' איך בדיוק אני אעשה זאת, אבל זאת הכוונה – לתת ולהעניק בחזרה לאנשים. בשנות העשרים לחיי מאוד התחזקה אמונתי באלוהים, והבנתי שלקדוש ברוך הוא יש תכניות ובסוף הכל יבוא לטובה – עם או בלי זכייה בלוטו, ושאם זכיתי – זה סימן שעלי להתחלק בזכייה".

סיפורי זוכים
23 ביוני 2020

מספרי המזל שעברו בירושה - הפכו את הזוג למיליונרים

בני זוג בשנות החמישים לחייהם זכו ב-34 מיליון ₪ בהגרלת הדאבל לוטו, לאחר שהשתמשו במשך שנים במספרי המזל שהוריש להם אביו של הזוכה
10 ביוני 2020

8 מיליון סיבות טובות להאמין

למשרדי מפעל הפיס הגיעה הזוכה הנרגשת בפרס הראשון בלוטו ב- מעל ל- 8 מיליון ₪, מהגרלה שנערכה ביום שלישי 2/6/20
19 במאי 2020

פעמיים פרס שני, פעמיים מיליון וחצי ₪

שני זוכים שונים, משתי הגרלות שונות, זכו כל אחד בפרס השני והגיעו לבית מפעל הפיס לקבל את הפרס
12 במאי 2020

זכה "לפני הקורונה" ומימש רק אחרי "החזרה לשגרה"

הזוכה, שגילה את זכייתו בסמוך לסגירת המשק בשל הקורונה, הגיע לבית מפעל הפיס לאחר מעל לחודש מזמן הזכייה
7 במאי 2020

בצל הקורונה - הזכייה הראשונה של 'החזרה לשגרה'

בהגרלת הלוטו הראשונה, לאחר הפסקת הפעילות בשל משבר הקורונה, שנערכה במוצ"ש, ה-25/4/2020, נולד מיליונר חדש אשר זכה בפרס השני בדאבל לוטו בסכום של 3 מיליון ₪
לעוד סיפורי זוכים