מתנה לשנה החדשה: חשב שזכה ב-750 אלף ₪ וגילה בתדהמה כי זכה בפרס השני הגבוה ביותר על סך 6 מיליון ₪!

במשך מספר שבועות בהם לא היה זוכה בפרס השני, הצטבר הפרס לסכום גבוה במיוחד של עד 6 מיליון ₪ בדאבל לוטו. בהגרלת הלוטו שהתקיימה ב-1 לספטמבר 2020, זוכה אחד ששלח טופס דאבל לוטו הצליח לנחש נכונה את ששת המספרים (ללא המספר החזק - ניחוש שמזכה בפרס שני) והגיע שבוע לאחר מכן לבית מפעל הפיס כדי לקבל את הפרס.

הזוכה, גבר בשנות ה-40 המאוחרות לחייו, אב ל- 2, מתגורר באחת מערי המרכז ומתפרנס כנהג רכב כבד. הזוכה עלה לישראל מברית המועצות בשנות ה-90, וכבר 30 שנה ממלא באופן קבוע טופס לוטו פעם בשבוע.

"יש לי טופס 'דאבל לוטו' קבוע עם 4 טבלאות בעלות של 24 ₪", סיפר הזוכה בהתרגשות והוסיף: "מדובר במספרים קבועים בעלי משמעות מיוחדת עבורי. בעבר הצלחתי לנחש 5 מספרים וזכיתי בפרס הרביעי, אך בסכום הרבה יותר נמוך. אני בדרך כלל משתתף בהגרלות לוטו שמתקיימות ביום שלישי – פעמיים כי טוב".

הזוכה שהגיע לבית מפעל הפיס היה בטוח שזכה ב 750 אלף ₪ ורק כשהגיע למחלקת הזכיות במפעל הפיס גילה לתדהמתו שזכה בלא פחות מ- 6 מיליון ₪. "יש לי מנהג בו אני מעדיף לבדוק את הטופס לבד לפני שאני פודה אותו אצל הזכיין. כך גם הפעם, נכנסתי לאפליקציה של מפעל הפיס ורק בדקתי אילו מספרים עלו בגורל בהגרלה. לא הסתכלתי על טבלת הזכיות לאותה הגרלה, כי אני יודע שגובה הפרס השני הוא 750 אלף שקלים ועד מיליון וחצי שקלים בדאבל לוטו, במידה ואין זוכה נוסף. חשבתי לתומי שזה סכום הזכייה ולכן גם לא הרהרתי לעצמי מה אעשה עם הפרס, מלבד אולי לפנק במעט את ילדיי ואת בת זוגתי במתנה מושקעת".

נכון לרגע הגעתו לבית מפעל הפיס, רק בת זוגו של הזוכה הייתה שותפה לסוד הזכייה. "היא אמרה לי שעד שהיא לא רואה את השיק האמיתי של מפעל הפיס, היא לא מאמינה שזכינו. הולכת לצפות לה עכשיו הפתעה ענקית כשאראה לה שיק גבוה פי 8 מהסכום בו אני והיא חשבנו שזכינו. זאת ההפתעה שאני מתכנן לעשות לה מיד כשאצא מפה".

כיום הזוכה מתגורר עם בת זוגו בדירה שכורה. "עכשיו, סוף סוף אוכל לרכוש נכס בראש שקט מבלי שאצטרך לקחת משכנתא בכלל. תמיד רציתי לגור בבית צמוד קרקע עם גינה גדולה, וככל שעברו השנים נראה היה לי שהחלום מתרחק ממני".

לזוכה יש עוד חלומות שעכשיו הוא מתכוון להגשים. "כל חיי רציתי לעשות טיול במזרח הרחוק. ידעתי שטיול כזה הוא לכל הפחות חודש ימים. עד כה לא יכולתי להרשות לעצמי לקחת חופשה כל כך ארוכה ויקרה. אני מקווה מאוד שמשבר הקורונה יחלוף במהרה, ובמהלך שנת 2021 נוכל להוציא את החלום שלי לפועל. מעבר לכך אני לא מתכוון לשנות את אורח חיי. אני מתכוון להמשיך לעבוד עד שאצא לגמלאות. יתרת כספי הזכייה ישמשו עבורי כבטחונות נוספים לעתיד".

לקראת ערב ראש השנה מתכוון הזוכה לספר על דבר הזכייה לילדיו. "החלטתי שאת דבר הזכייה אספר לילדי בחג הקרוב, וכך שכולנו נתחיל את השנה ברגל ימים ועם קצת פחות דאגות כלכליות. הולכת לצפות להם הפתעה גדולה מאוד. מקווה שאצליח להתאפק ולא לספר להם עד אז".

בתמונה: הטופס הזוכה בפרס השני בדאבל לוטו
סיפורי זוכים
3 באוגוסט 2020

מחשבה יוצרת מציאות

הזוכה בהגרלת הלוטו ידע בעומק ליבו כי יום יגיע והוא יזכה בפרס הראשון. לפני ההגרלה שבה זכה כתב שיק על סך שלושים מיליון ש"ח
28 ביולי 2020

האור הדולק ובעלת הדוכן שסימנה את הדרך....

ביום א' 26/7/2020 הגיע לבית מפעל הפיס הזוכה בפרס השני בדאבל לוטו על סך 1.5 מיליון ₪ מההגרלה שנערכה בתאריך 14/7/20
21 ביולי 2020

מיליון וחצי ₪ כבר ניתנו למשפחה המאושרת, בעיצומה של הכנת כריכים לחיילי צה"ל

אחרי 5 פעמים ברציפות שהטופס ששלח תושב אזור הדרום זכה בסכומים קטנים, הוא גילה שזכה פעם שישית והפעם במיליון וחצי ₪
20 ביולי 2020

אחרי כמה זכיות 'קטנות' נולד מיליונר חדש, יחיד, נחמד ו...מאופק במיוחד

בבוקר יום א', ה-12/7/2020, הגיע למשרדי מפעל הפיס הזוכה הגדול בפרס השני ב"דאבל לוטו" על סך 4.5 מיליון ₪ מההגרלה שנערכה ביום 7/7/2020
24 ביוני 2020

חגיגה של זוכים

למשרדי מפעל הפיס הגיעו שמחים ונרגשים שלושת הזוכים בפרס השני בהגרלת הלוטו שהתקיימה ב-13/6/2020
לעוד סיפורי זוכים