18 מיליון סיבות לרקוד בסלון

בהגרלת הלוטו שנערכה ביום ג' 3/11/2020 נולדו שני מיליונרים חדשים. יום למחרת ההגרלה הגיעו לבית מפעל הזוכים המאושרים לקבל את הפרס.

ראשון הגיע הזוכה בפרס השני, על סך מיליון וחצי שקלים, ודקות ספורות אחריו הגיעה הזוכה בפרס הראשון של אותה הגרלה במסלול הדאבל לוטו, אשר גרפה זכייה בסך של 18 מיליון שקלים.

הזוכה, שבקרוב תחגוג את יום הולדתה ה-60, תושבת דרום הארץ, הגיעה מלווה יחד עם בני משפחתה הקרובה.

הזוכה מספרת: "לפני מספר שבועות יצאתי לפנסיה ממקום עבודתי, ועיקר זמני מוקדש כעת לילדיי ולעזרה בגידול נכדיי הקטנים. אני ממלאת טופס לוטו באופן קבוע לכל הגרלה. יש לי מספרים קבועים שמלווים אותי מספר שנים, שאף בעבר הניבו לי זכייה נאה.

"ביום ההגרלה נכנסתי למיטה מוקדם, אולם לא הצלחתי להירדם. משהו הציק לי ואז נזכרתי שלא הספקתי לשלוח טופס עבור הגרלת הלוטו שאמורה הייתה להתקיים באותו ערב. קמתי מהמיטה, התלבשתי ויצאתי לחנות ליד הבית שמוכרת את מוצרי הפיס, דקות ספורות לפני שהחנות נסגרת. כיוון שהשעה הייתה כבר לפנות ערב, לא רציתי להתעכב יותר מדי מחוץ לבית, ובניגוד לפעמים קודמות שלחתי טופס לוטומט ולא ידני, כפי שאני נוהגת לעשות".

"כשההגרלה שודרה בטלוויזיה הטופס לא היה לידי. מכיוון שהלוטומט בחר עבורי את המספרים, לא היה לי מושג שעלו בגורל המספרים שבטופס שלי. הלכתי לישון ללא תחושה מיוחדת. בבוקר, בזמן ששתיתי את הקפה, גלשתי לאתר מפעל הפיס ובדקתי את הטופס מול התוצאות שפורסמו. בתחילה חשבתי שאני טועה. בדקתי שוב ושוב את הטופס עד שהבנתי שאני מחזיקה ביד את הטופס שזכה בפרס הראשון – ועוד בסכום מדהים של ח"י מיליון שקלים!".

כשנשאלה מה הדבר הראשון שעשתה כשגילתה את היותה הזוכה בפרס, ענתה: "בעלי באותו זמן היה בבית כנסת, ולא יכולתי ליצור איתו קשר. השעה הייתה 7:00 בבוקר, והתקשרתי לבת שלי. תחילה הבת לא ענתה. התקשרתי שוב ושוב עד שהערתי אותה. הבת לבסוף ענתה ושאלה בבהלה: 'אמא, קרה משהו?!', ואני לא התאפקתי והתחלתי לבכות. בתי נבהלה, כי לא הבינה מילה מדבריי, ואמרה: 'אמא, אל תדאגי, אני באה!'. ואכן, תוך פחות מחצי שעה ביתי הגיעה בחשש כבד. פתחתי לה את הדלת וצעקתי לה: 'זכינו בלוטו בפרס הראשון!'. ביתי ביקשה לראות את הטופס, ובדקה אותו שוב בעצמה.

"בינתיים חשבנו איך נספר לבעלי את החדשות. החלטנו לעשות מעשה קונדס. הוא הגיע הביתה וראה את המכונית של הבת שלי חונה בחוץ. הוא לא הבין מדוע הבת נמצאת בבית ולא בעבודה. כשהוא הגיע בדיוק שכבתי על הספה. הבת אמרה לו שנתפס לי הגב, ולכן היא באה לעזור לי להתנייד. בעלי הודה לה ואמר שכעת היא יכולה ללכת והוא יישאר איתי. באותו רגע קפצתי מהספה והתחלתי לרקוד בסלון. בעלי לא הבין כיצד אני עושה זאת, ועוד עם כאבי גב. חיבקתי אותו חזק ואמרתי לו: 'צריך לשמוח! הטופס שלנו זכה בפרס הראשון בלוטו!'. לאחר הריקודים וההתרגשות נסענו יחד לבית מפעל הפיס".

הזוכה המשיכה וסיפרה בהתרגשות: "מחר תתקיים האזכרה הראשונה של אבי. כל כך רציתי שייכתב בשמו ספר תורה בשנה הראשונה, אבל לא הייתה לי האפשרות הכלכלית. אני בטוחה שאבי אחראי על הזכייה ובכלל, אם חושבים על זה, מדובר על ח"י מיליון ₪".

כשנשאלו מה בכוונתם לעשות עם כספי הזכייה ענו: "לא חסר לנו דבר בחיים. אנחנו לא אנשים חומריים. לא מרגש אותנו לצאת לטיול גדול בחו"ל או להחליף רכב. בכספי הזכייה אנחנו נדאג לעתיד ילדינו ונכדינו. נרכוש עבורם נכסים, והיתרה תשמש אותנו להמשך שנותינו בפנסיה".

בתמונה: הזוכה בפרס הראשון בדאבל לוטו

ביומיים שקדמו לכך, בשעות הבוקר המוקדמות של יום ראשון, 1/11/2020, הגיעו לבית מפעל הפיס גם הזוכים בפרס השני בהגרלת הלוטו מתאריך 27/10/20 על סך 3,000,000 ₪. הזוכים, זוג מהצפון, כבני 70 + 4 ילדים ונכדים.

יומיים לפני ההגרלה הם שלחו יחדיו טופס דאבל לוטו מלא (10 טבלאות), בעלות של 60 ₪.

"אשתי ואני שולחים טופס, שמורכב מ-4 טבלאות עם מספרים קבועים, ואילו את יתר הטבלאות בחר עבורנו הלוטומט. הטבלה שזכתה בפרס – הייתה הטבלה האקראית שבחר עבורי הלוטומט", סיפר הזוכה.

הזוכים, שכבר יצאו לפנסיה, מקפידים בזמנם הפנוי לתרום למען הקהילה. "אנחנו מתנדבים, בעיקר למען האוכלוסייה המבוגרת. כעת, בתקופת הקורונה, אנחנו עושים הכל 'מרחוק' ", סיפרו הזוכים.

ביום ההגרלה, קיבלו השניים מסרון (SMS) ממנהלת מקום ההתנדבות, בו הודיעה על "הכנות לחזרה לשגרה", באמצעות קיום ישיבות צוות וחידוש המפגשים עם הקשישים. "הרגשתי שזה לא הזמן המתאים וקיוויתי שהמנהלת תשלח מסרון בו היא מבטלת את המפגש. כל הודעה שקיבלתי לטלפון 'הקפיצה' אותי. ואכן, אחרי מספר שעות התקבלה הודעה המעדכנת כי הישיבה מתבטלת והמפגשים עם הקשישים ימשכו במתכונת הנוכחית – מרחוק.

"ברגע שקבלתי את ההודעה הוקל לי. המזל היה לטובתי וקיבלתי את מה שביקשתי. אשתי אמרה לי: 'אתה כל כך שמח, אולי תבקש משהו יותר חשוב?'. לא חשבתי פעמיים ועניתי לאשתי: 'אני מבקש שפע!'. אשתי לא הבינה אותי וביקשה שאהיה יותר ממוקד, חידדתי את התשובה: 'אני רוצה עושר – בע'. בזכותך אושר ב-א' כבר יש לי!'".

עברו יומיים, ועברתי ליד קיוסק שמוכר את מוצרי הפיס. ביקשתי מהזכיין דף עם תוצאות ההגרלה, על מנת שאוכל לבדוק בראש שקט את הטופס בבית. ואכן, דבר ראשון שעשיתי כשנכנסתי הביתה היה לבדוק את הטופס. עברתי שורה, ועוד שורה.. ובשורה האחרונה בטופס הבנתי די מהר כי ניחשנו 6 מספרים וזכינו בפרס גבוה!".

כשנשאל מה הדבר הראשון שעשה לאחר שהבין שזכה בפרס השני, השיב: "משום מה היה לי בראש שהפרס בגובה 300,000 ₪, ומיד קראתי לאשתי ואמרתי לה: 'זוכרת שלא מזמן דיברנו על כך שאנחנו רוצים להחליף את הרכב שלנו?.. אז עכשיו יש לנו בזכות הלוטו 300 אלף שקלים שיעזרו לנו לרכוש מה שאנחנו רוצים!'. אשתי הייתה סקפטית וביקשה לבדוק בעצמה את הטופס. ברגע שהיא סיימה לבדוק היא הסבה את תשומת ליבי לטעותי – זכינו ב-3 מיליון שקלים ולא ב-300 אלף שקלים כמו שלרגע חשבתי! דמעות של אושר החלו לזלוג לשנינו. המצב הכלכלי שלנו לאורך השנים היה תמיד עם קצת חסר, לאור כמה החלטות כלכליות שגויות שעשינו, וכתוצאה מכך היו לנו מאבקים על הכנסה. עם זאת, הקפדנו והצלחנו להיות עם הרגליים על הקרקע. לא היו לנו 'עיניים גדולות' ואף פעם לא התחייבנו מעבר ליכולות שלנו".

לפני שהזוג יצא מבית מפעל הפיס, הם ציינו שבכספי הזכייה הם מתכוונים לעשות שיפוץ בבית, להחליף רכב ולעזור כלכלית לילדיהם.

דפנה נעים שאול, סמנכ"ל שיווק, פרסום ומכירות במפעל הפיס: "התרגשתי ביחד עם הזוכים על הזכיות וההפתעות הרבות. עם החזרה החלקית לשגרה אנו שמחים ש עוד משפחות בישראל, יוכלו ליהנות, לעזור ולשמוח בכספי הזכייה".

בתמונה: הטופס הזוכה בפרס השני בדאבל לוטו בהגרלה מספר (20)3286 מתאריך: 27/10/2020
סיפורי זוכים
19 בנובמבר 2020

המזל נשאר במשפחה

הזוכה בפרס השני על סך 3 מיליון ₪ בדאבל לוטו מהגרלת הלוטו שנערכה ב- 10/11/2020 הגיע למשרדי מפעל הפיס על מנת לקבל את הפרס
26 באוקטובר 2020

עם היציאה מסגר שני, שני מיליונרים חדשים

שני המיליונרים הראשונים של תחילת החזרה השנייה לשגרה זכו יחד במעל ל- 25 מיליון ₪
15 בספטמבר 2020

מתנה לשנה החדשה: חשב שזכה ב-750 אלף ₪ וגילה בתדהמה כי זכה בפרס השני הגבוה ביותר על סך 6 מיליון ₪!

במפעל הפיס הדגישו כי מדובר בפרס השני הגבוה ביותר שזכו בו מאז הוגדלו הפרסים באוגוסט 2019 וכן כי מאז חודש מאי 2015 לא חולק פרס שני בגובה זה
3 באוגוסט 2020

מחשבה יוצרת מציאות

הזוכה בהגרלת הלוטו ידע בעומק ליבו כי יום יגיע והוא יזכה בפרס הראשון. לפני ההגרלה שבה זכה כתב שיק על סך שלושים מיליון ש"ח
28 ביולי 2020

האור הדולק ובעלת הדוכן שסימנה את הדרך....

ביום א' 26/7/2020 הגיע לבית מפעל הפיס הזוכה בפרס השני בדאבל לוטו על סך 1.5 מיליון ₪ מההגרלה שנערכה בתאריך 14/7/20
לעוד סיפורי זוכים