מפעל הפיס והשלטון המקומי ממשיכים להתגייס למאמץ הלאומי ומרחיבים את הסיוע לבתי החולים ולצוותים הרפואיים בישראל

מפעל הפיס משקיע כ- 1.7 מיליון ₪ לטובת חדרי מנוחה ורגיעה לצוותים רפואיים המתמודדים ימים כלילות בחזית המלחמה בקורונה. החדרים יכללו פינות ישיבה ומנוחה, ציוד וריהוט למטבחון, ציוד ספורט, משחקים לפנאי ועוד

כחלק מההירתמות למאמץ הלאומי מול משבר הקורונה, מפעל הפיס והשלטון המקומי העניקו לפני מספר חודשים חבילת סיוע מיידית על סך 36 מיליון ₪ ל-26 בתי חולים ברחבי הארץ לצורך הסבת מחלקות קיימות למחלקות קורונה ייעודיות וזאת על מנת לאפשר טיפול מהיר, מדויק ויעיל ככל הניתן בחולי הקורונה ולהפחית את העומס על המחלקות השונות וחדרי המיון שעמוסים ממילא ומתוך הבנה שחיזוק המערך הרפואי בעת הזאת הוא צורך השעה.

בימים אלה, כשהצוותים הרפואיים בבתי החולים פועלים ימים כלילות תחת עומס עבודה עצום, ניכר צורך ממשי וחיוני לעשות את כל מה שניתן כדי להקל ולו במעט את שגרת יומם.

לצורך כך אישר דירקטוריון מפעל הפיס והשלטון המקומי תקצוב מיוחד לצורך הצטיידות בחדרי מנוחה ורגיעה לטובת התאוששות הצוותים הרפואיים והפרא-רפואיים. עלות המיזם עומדת על כ- 1.7 מיליון ₪ לטובת הקצאת חדרי מנוחה ורגיעה בכ- 32 בתי חולים כלליים ברחבי הארץ (הרשימה תיקבע ע"י משרד הבריאות) וכן עבור מרכז שליטה לאומי של פיקוד העורף. החדרים יכללו בין היתר: פינות ישיבה ומנוחה, ציוד וריהוט למטבחונים, ציוד ספורט, משחקים לפנאי ועוד.

רו"ח אביגדור יצחקי, יו"ר מפעל הפיס: "מפעל הפיס ממשיך להירתם למאמץ הלאומי ולתגבר את מערך החירום בעת הזו בכל רחבי הארץ, למען המוכנות המיטבית של בתי החולים והצוותים הרפואיים להמשך טיפול בחולי הקורונה. במהלך כל תקופת הקורונה, מפעל הפיס ניתב את פעילותו ומשאביו לצורך תגבור מערך החירום הלאומי ובמסגרת זאת הובלנו, בין היתר, חבילת סיוע מיידית של כ- 36 מיליון ש"ח לבתי חולים ברחבי הארץ. דווקא עכשיו חשוב יותר מתמיד להמשיך ולתמוך בבתי החולים ובצוותים הרפואיים, אשר עושים ימים כלילות למען כולנו כלוחמים הניצבים בחזית המאבק בקורונה. כולי תקווה שהמיזם המבורך הזה יסייע להם לצלוח את התקופה המאתגרת הזו ולהרגיש את החיבוק שלנו ושל כל עם ישראל על העבודה הנפלאה שהם עושים".

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "אני גאה בכך שהשלטון המקומי ומפעל הפיס ממשיכים להוות כוח מרכזי במלחמה בקורונה. הקמת חדרי מנוחה והתאוששות לצוותים הרפואיים הוא מהלך נוסף שנועד להקל על הצוותים הרפואיים שעושים לילות כימים, ולתת להם את הכח להמשיך ולהעניק את הטיפול הטוב ביותר עבור אזרחי ישראל. השלטון המקומי ימשיך לפעול בכל מקום ובכל האמצעים למען כלל תושבי ישראל".

שי חג׳ג׳ יו״ר המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים: ״אנו אסירי תודה לצוותים הרפואיים על מסירותם והעבודה המקצועית. מערכת הבריאות שלנו, עם כל הקשיים, הנה מקצועית, יעילה ומבורכת באנשי מקצוע מן השורה הראשונה ואנו מוקירים להם תודה.״

בתמונה: יו"ר מפעל הפיס אביגדור יצחקי
למען הקהילה
18 בנובמבר 2020

מפעל הפיס ואתר "שווים" מאירים את המדינה בסגול במסגרת פרויקט "לילה סגול"

ביום חמישי, 3 בדצמבר 2020, החל משעות הערב ועד לאור הבוקר שלמחרת, ישראל תואר בסגול מקריית שמונה ועד אילת – לצורך העלאת המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות
4 באוקטובר 2020

יום הקשיש הבינלאומי בצל הסגר: מיזם "מתחברים" של מפעל הפיס והשלטון המקומי יוצא לדרך

יו"ר מפעל הפיס: "עכשיו יותר מתמיד - ממקדים את המאמץ והמשאבים באוכלוסייה הוותיקה בישראל. קורא לכלל הגופים בישראל לייצר שיתופי פעולה כדי שאף אחד לא יישאר לבד"
2 בספטמבר 2020

בשורה לעולם הקולנוע: משרד התרבות והספורט ומפעל הפיס יעבירו 16 מיליון ₪ להצלת הענף  

המהלך יחזיר למעגל העבודה למעלה משנים עשר אלף עובדים בתחום
18 באוגוסט 2020

פרויקט "האמבולנס החכם" של מגן דוד אדום בשיתוף מפעל הפיס יוצא לדרך

בימים אלה ובשיתוף פעולה עם מפעל הפיס יצרו במד"א פרויקט מיוחד שמטרתו - שינוע חולי קורונה מאומתים ללא מגע
15 ביולי 2020

'כוכבי הצפון של מפעל הפיס': חיזוק הרפואה בצפון

תוכנית רב שנתית חדשה, ביוזמת הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן ובמימון מפעל הפיס, אשר השקיע במיזם למעלה מ-4 מיליון ₪
לעוד למען הקהילה