במעמד נשיא המדינה: נחנך היכל הפיס לתרבות בעיר רהט

ביום שלישי ה-15/02/2022, התקיים טקס חגיגי בעיר רהט לכבוד פתיחת היכל התרבות הראשון בעיר, שמטרתו לשרת את תושבי הרשות ואת המגזר הבדואי באזור הדרום.

המעמד החגיגי התקיים במעמד נשיא מדינת ישראל, מר יצחק הרצוג, ראש העיר, מר פאיז אבו סהיבאן, סגן שר הבט"פ, מר יואב סגלוביץ, ח"כ מנסור עבאס, יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי, בכירי הרשות המקומית ומכובדים רבים נוספים.

היכל הפיס לתרבות ברהט נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר. הוא מתפרש על שטח כולל של כ-2,053 מ"ר ועלותו נאמדת בכ- 36 מיליון ₪ (כולל ההצטיידות). באולם 494 מושבים, במה בשטח של כ-250 מ"ר והוא כולל גם חדרי הלבשה, חדרים רב תכליתיים, קפיטריה, מבואה רחבת ידיים, מזכירות, משרדים ועוד.

היכל התרבות החדש בעיר נבנה הודות לסיוע בעלויות ההקמה שניתנו על ידי מפעל הפיס כ- 31 מיליון ₪ ומשרד הפנים כ- 3.7 מיליון ₪ והוא מופעל על ידי מתנ"ס רהט בניהולו של פואד אלזיאדנה מבית החברה למתנ"סים הארצית.

נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, בירך את תושבי העיר ואמר: "לעיר הבדואית הראשונה, עיר של למעלה מ-70 אלף תושבים, מגיע היכל תרבות מכובד ומכבד. החברה הבדואית היא חלק חשוב ומשפיע בהיסטוריה ובמורשת של המרחב הזה, וחלק חשוב מהחברה הישראלית. החברה הבדואית והתרבות הבדואית, מביאות עמן חיבור וכבוד למרחב, למורשת ולזהות, מאמצות אותם וצומחות מהם. בעולם שמובל בידי טרנדים ומקדש את הפרט, החברה והתרבות הבדואית מצליחות לייצר משפחתיות וקהילתיות מבלי לוותר לרגע על התפתחות וקידמה – ולכן הן מקור לגאווה עבורנו כחברה וכמדינה. היכל התרבות שאנו חונכים כאן היום, הוא היכל של תקווה ושל כבוד. נדבך נוסף בסיפור הצמיחה וההצלחה של העיר רהט, יפה יותר – ובטוחה יותר. תודה לכם על הכנסת האורחים, על האירוח החם, ועל כך שאני חוזר מכאן, לירושלים, טוב לב ואופטימי יותר. והכי חשוב – מברוכ רהט!".

בתמונה: היכל הפיס לתרבות בעיר רהט

ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבאן נשא דברים באירוע ואמר: "רהט מהווה מטרופולין משמעותי עבור החברה הבדואית ועבור כלל תושבי הנגב המערבי. מחקרים רבים מראים שתרבות, אומנות ותיאטרון מייצרים איכות חיים, גאווה מקומית ופיתוח כלכלי חברתי. אנו גאים בהיכל התרבות ברהט אשר ישלב את עולמות הרוח ממזרח ומערב ובנוסף לתרבות ופנאי איכותיים יהווה מקום שמסמל השראה, תקווה וחיים משותפים, וכמיטב המסורת הבדואית אנו מקבלים בברכה ומזמינים את כולם להיכל התרבות - אהלן וסהלן".

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי אמר באירוע: "הקמת היכל הפיס לתרבות הראשון ברהט הוא אירוע היסטורי ויום חג אמיתי. מפעל הפיס גאה על היותו שותף מרכזי בהקמת ההיכל וכמי שמלוים את התהליך יחד עם העירייה מיומו הראשון ועד ליום המרגש זה.
ההיכל החדש נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר ואין לי ספק שתושבי העיר והאזור כולו ייהנו ממנו לעוד שנים רבות. מפעל הפיס ימשיך להשקיע משאבים רבים בקידום עולם התרבות והנגשת התרבות לכלל תושבי הרשויות המקומיות ברחבי הארץ".

טל בסכס, מנכ"ל החברה למתנ"סים הארצית: "מתנ"ס רהט נותן שירות מצוין לכלל 75 אלף התושבים ופתיחת היכל התרבות, הראשון בחברה הבדואית, היא בשורה של ממש שתפתח אפשרויות חדשות לילדים, נוער ומבוגרים בקהילה. אני מודה לשותפינו, ראש עיריית רהט פהיז אבו סהיבן ולמפעל הפיס על הזכות להיות שותפים בעשייה וכמובן לכבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג שמכבד אותנו בנוכחותו".

בזכות הפיס

5 ביולי 2023

נחנך מרכז ספורט חדשני גדול ומתקדם בקרית מלאכי

הקמת מרכז הספורט התאפשרה הודות לסיוע שניתנו על ידי הרשות המקומית, משרד הספורט ומפעל הפיס כאשר העלות הכוללת של הפרויקט עומדת על למעלה מ־57 מיליון ₪
25 ביוני 2023

בסיוע מפעל הפיס - הוקם מתחם ספורטק חדש בפסגת זאב

הקמת המתחם החדש בעיריית ירושלים התאפשרה הודות לסיוע בעלויות ההקמה שניתנו על ידי מפעל הפיס, כאשר העלות הכוללת של הפרויקט נאמדת על למעלה מעשרה מיליון ₪
5 ביוני 2023

בית חדש לתושבי העיר הצעירים בכפר יונה

הקמת המרכז הקהילתי החדש בעיריית כפר יונה התאפשרה הודות לסיוע בעלויות ההקמה שניתנו על ידי הרשות המקומית ומפעל הפיס
16 במאי 2023

אולם ספורט חדש נחנך בהוד השרון

אולם הספורט החדש נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומשמש כמבנה מרכזי בקהילה ובמערך שירותי החינוך
3 באפריל 2023

מרכז ספורט חדש נחנך במתחם הספורטק בעומר

העלות הכוללת של הפרויקט עומדת על למעלה משמונה מיליון ₪
לעוד בזכות הפיס