הנוער בראש סדר העדיפויות

בתמונה: מועדון נוער באשדוד

ביום שלישי, ה-17 למאי 2022, נחנכו ברחבי העיר אשדוד שלושה מבנים חדשים שישמשו את בני הנוער הפעילים בתנועות נוער באשדוד. טקס ראשון היה בבי"ס רעים שברובע ד', עם חנוכת מבנה חדש לתנועת "השומר הצעיר". טקס שני במקיף ז' שברובע הסיטי, שם נחנך מבנה לתנועת הנוער העובד והלומד. טקס שלישי בבית הספר אמי"ת י' שברובע י"א, שם נחנך מבנה של תנועת "בני עקיבא".

חנוכת מבנים אלו, בסיוע ושיתוף מפעל הפיס, הינה המשך ישיר להשקעה חסרת תקדים עליה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, במסגרת "שנת הנוער", שבשל התפרצות הקורונה נמשכת בפועל מזה שנתיים ועתידה אף להיכנס אל שנתה השלישית.

במהלך חנוכת המבנים אמר ד"ר לסרי: "השקעה בנוער היא השקעה בעתיד החברה שלנו, בעיקר באיכות האנושית שלה. כיום, בעידן היפר אינדיבידואלי, היפר הישגי והיפר טכנולוגי - עולם הערכים של בני הנוער עלול ללכת לאיבוד ואין מסגרת טובה יותר מתנועת הנוער כדי להקנות ערכים. ילד או ילדה שהולכים לכל תנועת נוער, גדלים ומתפתחים להיות אזרחים ערכיים ותורמים לבניה של חברה טובה, אנושית ואיכותית יותר. אנו גאים בתנועות הנוער שלנו, במעורבות החברתית וברוח ההתנדבות כפי שראינו במיוחד בתקופת הקורונה. בשנת 2019 זכינו בפרס עיר הנוער המתנדב, ולכן הכרזנו על פרויקט שנת הנוער בשנת 2020. ההשקעה בנוער, בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ובעיקר בתנועות הנוער, היא השקעה טובה ובטוחה בעתידה של החברה ושל המדינה, והיא תעמוד תמיד בראש סדר העדיפות שלנו. ישר כוח לכל העושים במלאכת הקודש הזו".

יניב קקון, המשנה לראש העיר, אמר בהתרגשות: "יש לנו נוער מצוין ומגיע לו את הטוב ביותר! נמשיך לבנות ולפתח כך שלכל בן נוער אשדודי יהיה בית להשתייך אליו, להתפתח ולתרום חזרה. כמי שגדל בתנועות הנוער ומחובר אליהן, חנוכת שלושת המבנים מרגשת אותי מאוד. זה צעד נוסף בתוכנית שבנינו עם בני ובנות הנוער שלנו, בהשקעה של תקציב הנוער הגבוה ביותר שידעה אשדוד. אשדוד שמה את הנוער בראש סדר העדיפויות ואני מבקש להודות לשותפים לדרך: לראש העיר ד"ר לסרי, על קידום תפיסה עירונית פורצת דרך. למנהל החינוך ומפעל הפיס על שילוב הכוחות, לצוות תחום הנוער והעומדת בראשו מזל שאלתיאל ולתנועות הנוער על העשייה, האהבה והמקצועיות".

מר אבי דבי, מנהל מחלקת מבני תרבות וסביבה במפעל בפיס: "מפעל הפיס גאה להיות שותף מרכזי בהקמתם של מועדוני נוער בכל הארץ, במטרה להעמיק את הזיקה של בני הנוער לקהילה ולעודד את רוח ההתנדבות והמעורבות החברתית במסגרתה. היום חנכנו באשדוד שלושה מועדוני פיס לנוער שנבנו בסטנדרטים הגבוהים ביותר, שיהיו לסביבה תומכת ומזמינה ויהוו מקום מפגש לכלל הכוחות החברתיים וכר פורה ליוזמות חברתיות ופעילויות שונות ומגוונות למען רווחתם של תושבי העיר. אנו מבקשים להודות לעיריית אשדוד ולעומד בראשה, על שיתוף הפעולה הפורה במגוון רחב של תחומים, וזאת מתוך רצון מתמיד לפעול למען רווחתם של תושבי העיר ולשיפור איכות חייהם".

בזכות הפיס

5 ביולי 2023

נחנך מרכז ספורט חדשני גדול ומתקדם בקרית מלאכי

הקמת מרכז הספורט התאפשרה הודות לסיוע שניתנו על ידי הרשות המקומית, משרד הספורט ומפעל הפיס כאשר העלות הכוללת של הפרויקט עומדת על למעלה מ־57 מיליון ₪
25 ביוני 2023

בסיוע מפעל הפיס - הוקם מתחם ספורטק חדש בפסגת זאב

הקמת המתחם החדש בעיריית ירושלים התאפשרה הודות לסיוע בעלויות ההקמה שניתנו על ידי מפעל הפיס, כאשר העלות הכוללת של הפרויקט נאמדת על למעלה מעשרה מיליון ₪
5 ביוני 2023

בית חדש לתושבי העיר הצעירים בכפר יונה

הקמת המרכז הקהילתי החדש בעיריית כפר יונה התאפשרה הודות לסיוע בעלויות ההקמה שניתנו על ידי הרשות המקומית ומפעל הפיס
16 במאי 2023

אולם ספורט חדש נחנך בהוד השרון

אולם הספורט החדש נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומשמש כמבנה מרכזי בקהילה ובמערך שירותי החינוך
3 באפריל 2023

מרכז ספורט חדש נחנך במתחם הספורטק בעומר

העלות הכוללת של הפרויקט עומדת על למעלה משמונה מיליון ₪
לעוד בזכות הפיס