מפעל הפיס יוצא בקול קורא למו"לים וסופרים עצמאיים להגשת מועמדויות לפרס ספיר לספרות 2020

פרס ספיר של מפעל הפיס מציין השנה 20 שנה להיווסדו ומגדיל את סכום הפרס לספר הביכורים. הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יזכה ב- 150 אלף ₪ וספרו יתורגם ויצא לאור בערבית ובשפה זרה נוספת על פי בחירתו.

הזוכה בפרס הביכורים יזכה השנה במענק בסך 75,000 ₪ במקום 40,000 ₪ שהוענקו בשנים קודמות - והוא יעמוד על כמחצית מגובה פרס ספיר.

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי: "מפעל הפיס גאה להוביל את המפעל החשוב והיוקרתי ביותר בתחום הספרות בישראל – פרס ספיר לספרות. השנה אנו מציינים בגאווה גדולה 20 שנות פעילות של הפרס.  פרס ספיר שנוסד בשנת 2000 הפך ברבות השנים למוסד יוקרתי ומוערך שזוכה להתעניינות רבה בקרב קהילת הסופרות והסופרים בישראל והן בקרב הציבור כולו.  מפעל הפיס ימשיך להוביל את הפרס בשנים הבאות במטרה להוקיר את הספרות העברית שהיא אבן יסוד בתרבות הישראלית ואת תרומתם החשובה של הסופרות והסופרים בישראל לחברה".

מפעל הפיס מפרסם החל מהיום קול קורא למו"לים וסופרים עצמאיים להגשת מועמדויות לפרס ספיר לספרות לשנת 2020. השנה מציינים במפעל הפיס 20 שנה לפעילות פרס ספיר לספרות.

ניתן להגיש מועמדויות לפרס ספיר לספרות באמצעות מילוי טופס אלקטרוני באתר מפעל הפיס: culture.pais.co.il עד לתאריך 22/6/20 ל' בסיוון תש"ף.

ניתן להגיש מועמדות ליצירה ספרותית שהוצאה על ידי מו"ל, לרבות מו"ל דיגיטלי, וכן יצירה ספרותית בהוצאה עצמית. הגשת מועמדות אפשרית גם עבור סופרים ישראלים שכתבו במקור יצירה ספרותית בשפה זרה בחמש השנים האחרונות ושתורגמה לעברית ויצאה לאור בשנה האחרונה.

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס, נוסד במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק זו השנה ה- 20 לכותר הטוב ביותר של השנה ולספר הביכורים הטוב ביותר של השנה על פי בחירת חבר השופטים, בראשותה של עו"ד אמי פלמור.

עו״ד אמי פלמור מילאה שורה של תפקידים בשירות הציבורי, האחרון שבהם מנכ״לית משרד המשפטים, והובילה מספר ועדות ממשלתיות חשובות בנושא מיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה (דו״ח פלמור)  בנושא הפללת לקוחות זנות, ובנושא צמצום הפוליגמיה. כיום משמשת כיו״ר קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, כחברה במועצה הבינלאומית לפיקוח על פייסבוק ואינסטגרם בסוגיות תוכן, וכמרצה לממשל  במרכז הבינתחומי הרצליה.

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס מחולק בשני מסלולים – מסלול ראשי ומסלול הביכורים.

מסלול ראשי - בשלב הראשון חבר השופטים יבחר את "הרשימה הארוכה" ומתוכה תיבחר ה"רשימה הקצרה".

סופרי ה"רשימה הארוכה" יזכו למענק בסך 20 אלף ₪ כל אחד. הנבחרים ברשימה הקצרה יזכו לפרס בסך 40 אלף ₪. הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יזכה ב-150 אלף ₪ וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתו. השנה, הזוכה בפרס הביכורים יזכה ב- 75 אלף ₪ במקום 40 אלף ₪ שהוענקו בשנים קודמות ויעמוד על כמחצית מגובה פרס ספיר.

בתמונה: עו"ד אמי פלמור
מועצת הפיס לתרבות ולאמנות
10 ביוני 2020

מפעל הפיס יוצא עם קול קורא להגשת מועמדויות לחממת מפעל הפיס לאופנה 6 ומזמין מעצבים להצטרף לנבחרת המובילה של ה- Upcoming Designers

חממת מפעל הפיס לאופנה 6 יוצאת לדרך והשנה בהשראת קיימות וסביבה. המעצבים שייבחרו יזכו למענק כספי בסך של עד 120 אלף ₪ לעיצוב קולקציה, להצגתה בשבוע האופנה ולליווי מקצועי ועסקי
17 במאי 2020

מפעל הפיס פירסם קול קורא להגשת מועמדויות לפרסי מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים ע"ש לנדאו 2020

במסגרת הפרס יחולקו 9 מענקים בסך כולל של 1.35 מיליון ₪ ל-9 אמנים ומדענים מצטיינים ומשפיעים בתחומם שיזכו בפרס היוקרתי.
4 במאי 2020

מפעל הפיס הכריז על אילנה ברנשטיין כזוכה בפרס ספיר לספרות לשנת 2019 על ספרה "מחר ניסע ללונה פארק"

הזוכה בפרס ספר הביכורים לשנת 2019 הוא ארנון איתיאל על ספרו "אפרת דמשק אפרת". הזוכה יקבל מענק בסך של 40 אלף ₪
26 בפברואר 2020

מפעל הפיס מכריז לראשונה על 'הרשימה הקצרה' לספר הביכורים ב"פרס ספיר" לספרות לשנת 2019

שלושת המועמדים הסופיים לפרס ספר הביכורים יקבלו מענק על סך 20 אלף ₪. עד עתה לא הוכרזה רשימה קצרה בקטגוריית ספר הביכורים. הזוכה בפרס הביכורים יוכרז במהלך טקס פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס שייערך ב-15.3
5 בפברואר 2020

מפעל הפיס הכריז על 'הרשימה הקצרה' לפרס ספיר לספרות לשנת 2019

חמשת המועמדים הסופיים יקבלו מענק של 40 אלף ₪. הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יזכה במענק של 150 אלף ₪, ספרו יתורגם וייצא לאור בשפה הערבית ושפה זרה נוספת על פי בחירתו
לעוד מועצת הפיס לתרבות ולאמנות