לפעמים המזל מכה פעמיים – באותו דוכן

למשרדי מפעל הפיס הגיע ביום חמישי, ה-29/8/19 הזוכה בפרס הראשון בלוטו על סך 5 מיליון שקלים, מהגרלת הלוטו שהתקיימה ב- 27/8/19. הזוכה, תושב אזור יהוד בסוף שנות ה-50 לחייו, עובד במשרה אדמיניסטרטיבית בתעשיית הרכב. ביום ההגרלה עבר הזוכה המאושר ליד דוכן של מפעל הפיס, שם הוא ראה שלט שאומר כי מדובר בדוכן מזל. הוא החליט לנסות את מזלו ורכש טופס ידני בעלות של 42 ₪ שהביא אותו לזכייה ב-5 מיליון שקלים.

כשהתקיימה ההגרלה על 40 מיליון ₪, קנו הזוכה וחבריו מספר טפסים של הדאבל לוטו, אך לא זכו. 3 ימים לאחר מכן, שיחק המזל לטובתו.

יום לאחר ההגרלה, בדק הזוכה ממקום עבודתו האם יש זוכה בפרס הראשון בהגרלה ונדהם לגלות כי הוא הזוכה: "בהתחלה חשבתי שהמשקפיים שלי מלוכלכים ואני לא רואה טוב. בדקתי שוב, ואז כבר הייתי בטוח שאני מחזיק ביד את הטופס הזוכה בפרס הראשון. פרץ השמחה 'הסגיר אותי'. כל מי שהיה סביבי, היה שותף לרגע הכל כך מיוחד הזה ושמח בשמחתי".

את דירת חלומותיו הוא רכש מעט לפני הזכייה, ולכן סיפר שישקיע את כספי הזכייה: "עם הכסף אני מתכוון לרכוש נכסי נדל"ן נוספים במקומות אטרקטיביים, כהבטחה עתידית לפנסיה שלי".

בתחילת אוגוסט, הגרלת הלוטו עברה מספר שינויים במהלכם תקרת הפרס הראשון בלוטו עלתה ל- 40 מיליון ₪ (במקום 28 מיליון שקלים) ובדאבל לוטו – הפרס יכול להגיע עד 80 מיליון ₪. הפרס השני גדל ב 50% ל- 750,000 ₪ (במקום 500,000 ₪) ובכל הגרלה בה לא יילקח הפרס השני, יעלה הפרס ב- 750,000 ₪ נוספים. בנוסף, הפרס הראשון בלוטו יחל מ- 5 מיליון שקלים (במקום 4 מיליון) ועד 10 מיליון שקלים בדאבל לוטו (במקום עד 8 מיליון). המשמעות של הגדלת הפרסים היא למעשה הגדלת אחוז החזר הפרסים לציבור והצטרפותם של מיליונרים חדשים בכל שנה, כאשר סיכויי הזכייה לא משתנים.

בתמונה: הטופס הזוכה בפרס הראשון בלוטו